Piperinox - Szczupła znaczy zdrowsza

sobota, 24.8.2019 20:51 3547

Odchudzanie staje się podstawowym problemem większości ludzi, w tym także Polek i Polaków. Siedzący tryb życia, jedzenie o coraz większej zawartości kalorii, unikanie aktywności sportowych, czy nawet ograniczenie zwykłych codziennych spacerów na rzecz jazdy samochodem lub komunikacją miejską nie stwarza dobrych warunków dla utrzymania niskiej wagi. Niektóre z nas dysponują wyśmienitą przemianą materii, ale brak ruchu połączony z nadmierną konsumpcją wysokokalorycznej żywności wcześniej czy później może stworzyć poważne problemy. Nie mam tu na myśli problemów li tylko estetycznych, bo tymi przejmowałabym się najmniej – chodzi mi o problemy zdrowotne, takie jak nadciśnienie, cukrzyca, otłuszczenie oragnów wewnętrznych. Należy też pamiętać, że z wiekiem zmienia się nasza przemiana materii i to, co wieku lat osiemnastu uchodziło nam na sucho, niekoniecznie pozostanie bez negatywnego wpływu na naszą wagę i zdrowie w wieku lat trzydziestu pięciu.

  1. Zmień styl
  2. Z umiarem, ale stanowczo

Zmień styl

Oczywiście najbardziej zdesperowane w kwestii kilogramów stajemy się wiosną i latem, bo wiadomo - plaża w Grecji czy nad Bałtykiem staje się wybiegiem, na którym każda z nas chce wyglądać jak najlepiej. Trudno jednak uzyskać satysfakcjonujące efekty w krótkim odcinku czasu, nawet jeśli postanowimy dokładnie przeczytać wszystkie porady z internetu, chociażby z takiej strony jak SzczuplaKobieta.com. Niestety nawet najbardziej rygorystyczna dieta oraz drakońskie zestawy ćwiczeń nie pomogą nam na ostatnią chwilę. Najłatwiej, ale i najtrudniej zarazem – systematyczność nie jest naszym ulubionym słowem – stosować zracjonalizowaną dietę przez cały czas. To samo dotyczy ruchu. Naprawdę nie mówię tu o jakimś szaleństwie, tylko o wprowadzeniu do codziennego żywienia większej ilości warzyw oraz owoców, jedzeniu wówczas, kiedy jesteśmy głodne, posiłkach o stałych porach, no i ruchu – każdego dnia. Docelowo powinno to być około dziesięciu tysięcy kroków dziennie. To naprawdę tylko tak groźnie brzmi, ale jak się zacznie, dość łatwo wejdzie nam to w nawyk. Można  oczywiście korzystać ze środków odchudzających jak Piperinox - środek na odchudzanie, bo mogą one nas wspomóc, gdy nie do końca wychodzi nam to, co sobie założyłyśmy, ale suplementy te nie wykonają za nas ćwiczeń na siłowni, ani nie wsiądą na rower. Mogą nam pomóc osiągnąć ostateczny cel nieco szybciej i chwała im za to.

Z umiarem ale stanowczo

Ważną sprawą jest, byśmy nie przesadziły z odchudzaniem. W sieci możemy się natknąć na różnego rodzaju, nie zawsze racjonalne, czy wręcz szkodliwe, sposoby pozbycia się wagi. Zdrowy rozsądek powinien być podstawą naszych działań – pamiętajmy, że zdarzają się nawet przypadki śmierci w wyniku stosowania nieprzemyślanych diet, mających na celu odchudzanie. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewne, albo mamy już jakieś problemy ze zdrowiem, warto zasięgnąć porady u dyplomowanych dietetyków lub u lekarza pierwszego kontaktu, który na pewno wskaże nam odpowiedniego specjalistę. Lepiej zapytać pięć razy o to samo, niż nie zapytać, zdając się na ludowe mądrości i wpędzić się w chorobę, z której wychodzenie będzie kosztowne a także niekomfortowe, zaś nowiutki kostium kąpielowy, czy zwiewną jedwabną sukienkę będziemy musiały odłożyć do szafy, by poczekała na kolejny sezon. Ćwiczenia fizyczne pod okiem trenerów fitness też są bardzo dobrym pomysłem. Będą oni umieli dobrać treningi dopasowane do naszych konkretnych potrzeb i możliwości oraz do naszych, często wypełnionych po brzegi, grafików. Pamiętajmy, że źle dobrane ćwiczenia mogą nam przynieść więcej złego niż dobrego.

Odpowiednio postępując, mamy szanse na dłuższe, zdrowsze i lepsze życie, a o to nam docelowo chodzi.

I przy okazji będziemy szczuplejsze.