Sprzęt na siłownie - co wybrać?

czwartek, 14.10.2021 11:45 253

O ile dobrych firm, produkujących wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń wcale nie jest tak wiele, o tyle oferta obejmująca profesjonalny sprzęt na siłownie jest naprawdę duża i niezwykle zróżnicowana. Do wyboru mamy nie tylko różne urządzenia, dedykowane do konkretnych typów treningów, ale także różne ich wersje, wyposażone w rozmaite funkcje. Przy wyborze konkretnych urządzeń warto jednak kierować się przede wszystkim ich przeznaczeniem, czyli rodzajem siłowni, w której będą one użytkowane.

Sprzęt do siłowni firmowej

Wiele firm i to nie tylko typowo korporacyjni giganci, decyduje się na otwarcie własnej siłowni firmowej. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, ponieważ pozwala pracownikom na odbycie treningu bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy lub po jej zakończeniu, bez konieczności tracenia czasu na dojazd do innej siłowni czy klubu fitness. W przypadku typowo firmowej siłowni warto postawić przede wszystkim na urządzenia do treningu cardio, ponieważ tego typu ćwiczenia cieszą się największym zainteresowaniem, zwłaszcza u osób prowadzących siedzący i umysłowy tryb pracy.

Ćwiczenia cardio pozwalają bowiem na szybkie spalenie kalorii i rozruszanie zastałych stawów oraz mięśni. Oczywiście, jeśli miejsca na siłowni jest odpowiednio dużo, to warto też zorganizować strefę wolnych ciężarów. Zatem jeśli chodzi o siłownię firmową i sprzęt na siłownie – co wybrać? Na pierwszym miejscu są bieżnie i rowerki stacjonarne, warto też postawić na maszyny eliptyczne, czyli orbitreki i crosstrainery.

Siłownia hotelowa – na co postawić

Wiele hoteli już dawno temu zdecydowała się poszerzyć zakres swoich usług o hotelowe siłownie. W niektórych hotelach znajdziemy również sauny, a nawet baseny. Jest to rozwiązanie niezwykle kompleksowe i komfortowe, które cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W tym przypadku także warto postawić przede wszystkim na sprzęt na siłownie dedykowane do treningu cardio i ewentualnie uzupełnić go bardziej o uniwersalne maszyny siłowe typu atlas.

Strefa wolnych ciężarów także się przyda, nie musi być jednak bardzo rozbudowana. Ogólnie wybierając sprzęt na siłownię hotelową, można kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku siłowni firmowej, czyli skupić się przede wszystkim na bieżniach, rowerkach stacjonarnych oraz maszynach eliptycznych.

Sprzęt na siłownie i do klubu fitness

Sprzęt na siłownie – co wybrać w przypadku profesjonalnych siłowni i klubów fitness, gdzie nie ma niestety miejsca na kompromisy. Im więcej sprzętu i większe jest jego zróżnicowanie, tym więcej siłownia będzie miała klientów. Poza tym profesjonalne siłownie powinny umożliwiać odbycie kompleksowego treningu, na który składają się zarówno ćwiczenia cardio, jak i siłowe oraz funkcjonalne.

Oczywiście nie obejdzie się bez sprzętu do ćwiczeń cardio, ale oprócz tego niezbędne są również maszyny ze stosem i najlepiej również te dedykowane do ćwiczenia konkretnych partii ciała. Oprócz tego sprzęt na siłownię to także bramy i klatki umożliwiające trening siłowy i funkcjonalny oraz rozbudowane strefy wolnych ciężarów. W przypadku klubów fitness nie można zapomnieć o akcesoriach do fitnessu, które umożliwiają odbycie treningów typu aerobik itp.

Przy czym niezależnie od tego, czy wyposażamy profesjonalny klub fitness, czy siłownię firmową lub hotelową, zawsze należy wybierać wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń, który jest solidny i bezpieczny.