komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 24 stycznia 2021

Felicji, Franciszka

Sprzęt elektroniczny do nauki zdalnej trafił do dzieci z rodzin zastępczych

piątek, 27.11.2020 14:39 , komentarze: 0 , odsłony: 347
kategorie artykułu:

Dzieci z rodzin zastępczych zostały wyposażone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w sprzęt niezbędny do nauki online oraz środki ochrony osobistej.

W listopadzie do dzieci i opiekunów trafiło kilkaset sztuk sprzętu elektronicznego, w tym laptopy – 230 egzemplarzy, sprzęt audiowizualny (głośniki, kamerki) oraz telewizory, i rzutniki. Wyposażone zostały także miejsca kwarantanny i izolacji dla dzieci (7 miejsc dla 14 osób), a rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami dostarczono specjalistyczne oprogramowanie, ułatwiające korzystanie z komputerów. Rodzinom dostarczono także środki ochrony osobistej.

Na wsparcie przeznaczono blisko 780 tysięcy złotych. Ostatnie paczki ze sprzętem trafiły do rodzin 25 listopada.

Głównym celem projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej – mówi Monika Jopek, kierownik w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Rodziny zastępcze oraz ich podopieczni, którzy zostali objęci wsparciem podkreślają, że są szczególnie zadowoleni ze sprzętu komputerowego, ponieważ dzięki temu dzieci mogą w pełni realizować obowiązek szkolny w formie zdalnej,  mają większą motywację, nie odstają od rówieśników i mogą wykonywać powierzone im przez nauczycieli zadania na sprzęcie, który jest do tego przystosowany. – tłumaczy Monika Jopek i dodaje: – rodziny,  które opiekują  się dziećmi z niepełnosprawnościami, podkreślają, że ich potrzeby również zostały uwzględnione, a specjalistyczne oprogramowanie wspomaga proces realizacji obowiązku szkolnego.

Do dzieci i opiekunów trafiły również środki ochrony osobistej, takie jak maseczki, rękawiczki oraz płyny dezynfekcyjne. Środki ochrony używane są przez rodziny codziennie. Do rodzin trafiło 21 330 maseczek, 106 650 sztuk rękawiczek i 2051 litrów płynu do dezynfekcji.

Wsparciem objęto 661 rodzin zastępczych (471 – rodzin zastępczych spokrewnionych, 170 – rodzin niezawodowych, 20- rodzin zastępczych zawodowych i rodzinnych domów dziecka) oraz 35 placówek.

Z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej projekt realizował Zespół Realizacji Zadań Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który zajmuje się m.in. udzielaniem pomocy w realizacji zadań rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka, udzielaniem specjalistycznego wsparcia i poradnictwa pełnoletnim wychowankom, monitorowanie sytuacji dzieci w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, pozyskiwaniem kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej prowadzenia rodzinnego domu dziecka czy szkoleniami dla dzieci oraz osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą.

W załącznikach znajdą Państwo wypowiedź Moniki Jopek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zdjęcia sprzętów przekazanych do jednostek opieki.

 

Wasze komentarze

piątek, 22.1.2021 13:59
piątek, 22.1.2021 13:58
piątek, 22.1.2021 10:48
piątek, 22.1.2021 09:38
czwartek, 21.1.2021 13:55
czwartek, 21.1.2021 13:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele