Solidarni z Ukrainą – charytatywna aukcja dla ukraińskich studentów PWr

niedziela, 27.2.2022 12:37 330 0

Ponad 130 osób wzięło udział w specjalnym wydarzeniu na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej z Ukrainy. Dzięki wpłatom darczyńców oraz sobotniej aukcji charytatywnej zebraliśmy w sumie ponad 275 tys. zł.

Wydarzenie zorganizowane zostało w auli gmachu głównego w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie i zastąpiło tradycyjny Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej. Aukcje prowadzili rektor, prof. Arkadiusz Wójs i Anna Geryn, redaktorka naczelna Akademickiego Radia Luz, którzy wspólnie prezentowali przygotowane przedmioty zgromadzonym online uczestnikom.

Na licytację trafiło 26 przedmiotów, a dzięki hojności gości udało się za nie uzyskać ponad 195 tys. zł. Najwyższe kwoty w licytacji osiągnęły: obraz Wacława Sporskiego „Narodziny cywilizacji” oraz rzeźby „Profesorka” i „Doktorantka” autorstwa Tomasza i Konrada Urbanowiczów, architektów, artystów i designerów, twórców wielkoformatowego szkła artystycznego w architekturze.

Jeszcze przed rozpoczęciem licytacji na rzecz naszych studentów z Ukrainy udało się zebrać 75 tys. zł. Środki na ten cel wpłaciły: Grupa Impel, KGHM Polska Miedź S.A., Elektrotim S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Nalco Polska Sp. z o.o. Po zakończeniu licytacji dodatkowe środki przeznaczyli prywatni darczyńcy.

Podsumowując – łączna zebrana kwota, która trafi do 318 ukraińskich studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej to 275 500 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)