Soczewki kolorowe na Halloween

piątek, 30.10.2020 11:53 602

Nie każdy będzie się dobrze czuł i wyglądał w okularach. Dlatego naukowcy postanowili ulżyć okularnikom i tak w XX wieku powstały soczewki kontaktowe. Na początku były one bardzo drogie i miały ograniczone możliwości. Nie wszystkie dioptrie były dostępne. Powoli jednak technika wykonywania soczewek rozpowszechniła się i dziś każdy może znaleźć soczewki korygujące konkretną wadę. Niektóre modele nie są przeznaczone do tego, aby lepiej widzieć, ale do tego, aby zmieniać kolor oczu. Warto jednak pamiętać, że noszenie soczewek wymaga przestrzegania pewnych zasad higieny. Jak nosić soczewki tak, by sobie nie zaszkodzić?

  1. Krótka historia soczewek
  2. Soczewki kolorowe 

Krótka historia soczewek

Za ojca soczewek można uznać jednego z najbardziej światłych umysłów w historii całej ludzkości - Leonarda da Vinci. To właśnie on rozpoczął studia nad ludzkim okiem. Badania te były kontynuowane, aż w 1632 roku Kartezjusz opracował w teorii zasadę działania soczewek korygujących. Po raz pierwszy soczewka na chorej osobie została użyta w 1887 roku przez niemieckiego lekarza, który nazywał się Friedrich Anton Muller. Pacjent borykał się z zaćmą, do tego nie miał powieki. Przez kolejne lata soczewki były udoskonalane. Prace trwały w wielu ośrodkach. Dodawano dioptrie oraz cylindry (wykorzystuje się u chorych z astygmatyzmem). Dzisiaj korzystanie z soczewek nikogo nie dziwi. Na rynku dostępne są modele jednodniowe, tygodniowe, miesięczne, a nawet roczne. Warto przy tym pamiętać, że używając soczewek, należy często zakraplać oczy, aby nie potęgować zespołu suchego oka. Jeśli soczewki przeznaczone są na jeden dzień, to tylko przez jeden dzień można ich używać. Kolejnym krokiem okazały się soczewki kolorowe.

Soczewki kolorowe

Soczewki kolorowe mogą korygować wzrok, ale nie muszą. Na rynku dostępne są soczewki kolorowe bez żadnych dioptrii, czyli tak zwane zerówki. W jakim celu używa się takich produktów? Ich główne zadanie to zmiana koloru oczu. Dzięki temu osoby o brązowych oczach mają szansę spełnić swoje marzenie o pięknych zielonych oczach. Otrzymanie różnego efektu wizualnego jest bardzo proste. Wystarczy, że włożysz soczewki do okaz i wszystko gotowe. W momencie wprowadzenia na polski rynek tego typu produktów bardzo dużo osób zdecydowało się na zmianę wyglądu właśnie za pomocą soczewek. Zmiana może dotyczyć nie tylko koloru oczu. Coraz więcej firm produkuje soczewki z dodatkowymi efektami. Tak zwane soczewki kolorowe crazy sprawiają, że Twoje oczy stają się oczami kosmity lub kota. Możesz mieć tęczówki w paski lub w kolorze, który normalnie nie występuje w naturze. Większa część tych produktów nie koryguje wad wzroku, chociaż zależy to od producenta. 

Kiedy stosuje się takie artykuły? Kolorowe soczewki z dodatkowymi efektami często stosowane są w filmach, teledyskach czy na różnego rodzaju widowiskach. Dobrze prezentują się także podczas sesji zdjęciowych. Takie soczewki to idealne dopełnienie stroju na różnego rodzaju imprezy lub bale przebierańców. Sprawdzą się podczas corocznych przebieranek na Halloween. Jeśli Twój strój wymaga wisienki na torcie, to być może właśnie takie soczewki sprawią, że Twoje wcielenie będzie idealne. Jeszcze kilkanaście lat temu kolorowe soczewki były dość drogie. Obecnie ceny znacznie spadły, a wybór wzorów i barw znacznie się powiększył. Dzięki temu możesz nie tylko zmienić kolor oczu na codzień. lecz także na cza zabawy. Pamiętaj przy tym, żeby soczewki aplikować do oczu czystymi rękami. Zabrudzenie oka nie jest wskazane. Dlatego zachowaj maksimum bezpieczeństwa. 

 

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz