Serwis HVAC we Wrocławiu

czwartek, 18.3.2021 04:00 226

Na polskim rynku instalacji sanitarnych funkcjonuje wiele firm, które świadczą usługi ich projektowania i montażu. Jest ich mniej, ale są także i takie, które oferują kompleksowe usługi, tj. poza zaprojektowaniem i wdrożeniem, także i serwis. Te należą do rzadkości i zwykle, co jest najbardziej przykre, oferują usługi serwisu tylko na papierze.

Czy zatem w przypadku awarii jakiejkolwiek instalacji sanitarnej jesteśmy zdani sami na siebie? Niezupełnie. Z jednej strony obowiązuje nas gwarancja producenta / instalatora (warto zadbać o odpowiednie zapisy w umowie). Z drugiej strony możemy skorzystać z ogromnej liczby materiałów opublikowanych w Internecie, w tym filmików na popularnych platformach wideo czy wpisów na branżowych forach internetowych lub grupach na portalach społecznościowych, i samodzielnie podjąć próbę naprawy niesprawnego sprzętu. Z innej zaś strony, istnieją również wysoko wyspecjalizowane firmy świadczące wyłącznie serwis instalacji sanitarnych. Wśród nich jest między innymi firma Ventix Serwis.

Firma świadcząca serwis HVAC we Wrocławiu

Ventix Serwis Tomasz Banaś Sp. J. to firma wchodząca w skład Grupy Ventix - grupy która gromadzi w sobie firmy świadczące osobno usługi projektowania, montażu i serwisu instalacji sanitarnych dla klientów indywidualnych, jak i klientów biznesowych i instytucjonalnych. Grupa Ventix realizuje kompleksowe usługi związane z instalacjami sanitarnymi każdego rodzaju.

Ventix Serwis natomiast specjalizuje się wyłącznie w serwisie instalacji sanitarnych, a precyzyjniej w zakresie instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (świadczy tzw. serwis HVAC). Swoje usługi świadczy na terenie południowej Polski, zarówno w oparciu o dorywcze, jednorazowe zlecenia serwisowe, jak również i o długoterminowe umowy na przegląd i konserwację urządzeń i instalacji.

Firma istnieje od 2014 roku i zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów różnych branż. Jest wiodącą firmą serwisową w branży HVAC w Polsce. Słynie z doskonałej organizacji pracy, terminowości i profesjonalizmu świadczonych usług oraz podejmowania się nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Oferta Ventix Serwis

Oferta firmy obejmuje przede wszystkim:

 • serwis systemów grzewczych, w tym przede wszystkim serwis pomp ciepła oraz kotłów gazowych,
 • serwis klimatyzacji,
 • serwis wentylacji (w tym przegląd wentylacji oraz serwis rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem),
 • serwis odkurzaczy centralnych,
 • serwis instalacji fotowoltaicznych,
 • serwis instalacji solarnych
 • serwis instalacji chłodniczych.

Zakres usług firmy Ventix Serwis obejmuje między innymi:

 • wykonywanie pomiarów i ekspertyz,
 • przeglądów i inspekcję instalacji sanitarnych,
 • dostawy i montaż części zamiennych wchodzących w skład serwisowanych instalacji sanitarnych,
 • usługi w zakresie efektywności energetycznej.

HVAC Serwis - kontakt do firmy Ventix Serwis

Z firmą świadczącą usługi serwisu instalacji sanitarnych, w tym instalacji HVAC - Ventix Serwis, można skontaktować się na kilka sposobów: