Samodzielne poszukiwanie pracy dla mistrzów!

wtorek, 29.11.2022 09:40 113

Skuteczne poszukiwanie pracy, czyli takie, które kończy się satysfakcjonującym zatrudnieniem, to zdecydowanie przydatna umiejętność. Samodzielna realizacja pozwoli nam zaoszczędzić wiele stresu, nerwów i środków finansowych, które pochłonęłyby usługi agencji zatrudnienia. W świecie tak dużej dostępności choćby Internetu aż szkoda nie skorzystać z oferowanych przez niego dobrodziejstw. Zacznijmy!

Samodzielne szukanie pracy on-line

To chyba najprostsza forma poszukiwania pracy samodzielnie. Można przy zaparzonej herbacie włączyć komputer lub telefon i za pomocą wyszukiwarki wpisać hasło „nazwa poszukiwanej pracy nazwa miasta”. Naszym oczom już ukarzą się setki ogłoszeń. Warto także skorzystać z dedykowanych i sprawdzonych portali do poszukiwań, jak pracuj.pl, praca.pl, czy jobs.pl. W wielu z nich można sobie nawet ustawić powiadomienia dotyczące konkretnego wyszukiwania, które sprawiają, że praca praktycznie szuka się sama!

Weź sprawy w swoje ręce i idź do firmy!

W Twoim mieście jest kilka przedsiębiorstw, w których praca zawsze Cię interesowała? Nie widzisz jednak na żadnej stronie internetowej, aby właśnie przeprowadzali rekrutacje? Nie trać swojej szansy! Jeśli masz poszukiwane przez przedsiębiorstwo kompetencje, kadry mogą przyjąć kandydaturę, nawet gdy ogłoszenia nie są wystawione. Skorzystać z tej szansy możesz po prostu poprzez wysłanie swojego CV i listu motywacyjnego. Wysłanie ich listem lub e-mailem to dobry pomysł. Jednak pojawiając się w firmie osobiście, pokażesz, że zależy Ci na zatrudnieniu właśnie w niej, a pracodawca może to docenić.

Do odważnych świat należy, czyli wystaw ogłoszenie!

Kilka lat temu w Polsce furorę zrobił baner zawieszony w jednym z dużych miast. Widniało na nim… CV i ogłoszenie o poszukiwaniu pracy! Kandydat zaryzykował wówczas spory wydatek, jakim było umieszczenie tej nietypowej reklamy. Ty jednak możesz to zrobić prościej i… zupełnie za darmo! Wystarczy, że dodasz swoje własne ogłoszenie o tym, że poszukujesz pracy. Wystarczy w nim napisać, jakie masz kompetencje, jakiego zawodu szukasz i jakie są Twoje oczekiwania finansowo-płacowe. To jak tworzenie ogłoszenia o pracę, ale w drugą stronę. Można też postawić na krótką ofertę, którą zamieścimy w lokalnej gazecie. Takie ogłoszenie będzie jednak odpłatne.

Mamy wymarzonego pracodawcę i… co dalej?

Pracodawcy odpowiedzieli na nasze ogłoszenia lub zainteresowali się naszym CV. Już cieszymy się na rozmowę o pracę, jednak… STOP! Czy my cokolwiek wiemy o naszym potencjalnym szefie? Jeśli w firmie pracują już nasi znajomi, możemy zapytać ich o opinię. Ale co w przypadku nieznanych korporacji i przedsiębiorstw? Tu jest miejsce na workornot.pl! Portal pozwala uzyskać opinie z pierwszej ręki, czyli od byłych i obecnych pracowników firmy. Wówczas dowiesz się, czy warto z daną firmą podejmować współpracę. Szkoda przecież, abyś stracił czas na nieuczciwego pracodawcę, prawda?