SALK elektroniczna ryba głębinowa na piasku w ZaZoo.

poniedziałek, 3.7.2017 10:27 1265 0

Prosto z open'era do ZaZoo. W sobotę 08.07 we wrocławskim beach barze ZaZoo o godz. 21:00 koncert zagra zespół SALK czyli Selkie And the Lighthouse Keepers.  Goście beach baru powinni przygotować się na solidną dawkę Electronic Dinosaur / Dream Pop Fish / Alternative Sadness – tak zespół sam określa swoją muzykę.

Salk to zespół stworzony przez trzech muzyków Marcelę Rybską, Michała Sarapatę, Mateusza Sarapatę i poetę – Kamila Kwidzińskiego. Salk powstał pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP. SALK wierzy w równość muzyki i słowa, a także w to, że polska piosenka to wciąż dobra piosenka. W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje tworzy polska artystka, Dorota Tylka. Utwór ,,Matronika”, tytułowy singiel z ich LP, który ukazał się w kwietniu 2017 roku, usłyszały miliony ludzi przed telewizorami podczas 53. KFPP
 w Opolu, a strony branżowe BRAND NEW ANTHEM oraz SO MUSIC okrzyknęły ich największą muzyczną nadzieją na rok 2017. Do ich ważniejszych osiągnięć artystycznych zaliczyć można również wygraną w konkursie Skoda Auto Muzyka. Maria Sadowska, jurorka konkursu tak komentowała występ zespołu: 

"Salk fantastyczny, zaczarował nas. Miałam wrażenie, że opowiada nam jakąś historię. Mają pomysł na siebie, wyglądają tak, jak brzmią, nikogo nie udają. Są bardzo dojrzali, choć to bardzo młodzi ludzi".

Pondato zespół wystąpił na Soundrive Festival, a także wziął udział w 16 Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, gdzie na żywo tworzyli muzykę do horroru ,,Upadek Domu Usherów”.

Media oraz fani często wspominają o konwencji w jakiej SALK prowadzi social media, a bloger muzyczny MUZYK 2.0 określił to zjawisko, indiowym światem pierogów, falafli, europalet i kotów mówiących głosem z syntezatora Ivona”. Zespół szybko wypracował własny sposób porozumiewania się z fanami, a przeglądając ich strony społecznościowe można poczuć się członkiem tajemnego plemienia, które żyje głęboko pod wodą i odżywia się głównie pierogami.

Według Brand New Anthem największym atutem SALK jest bezkompromisowość. Fakt, że ich brzmienie nie jest kalką skandynawskich czy brytyjskich inspiracji, a wrażliwość eksponują w sposób, który nie przyprawia o mdłości. Muzyka SALK jest zrównoważona i w swojej równowadze wręcz magnetyczna. Ich brzmienie wypełnia dokładnie tyle dźwięków i przekazu, ile potrzebnych jest do zbudowania zainteresowania i przyjemnego, nieco tajemniczego nastroju.

Gazeta Wyborcza natomiast wskazuje, że SALK (...) w swojej twórczości balansuje na pograniczu alternatywnego rocka, folku, elektroniki i ambientu. Doodaje, że dskonale słyszalne jest to w utworze "Matronika", gdzie lekko dziewczęcy wokal Marceli Rybskiej miesza się z ambientowym tłem i nieśpieszną, usypiającą melodią. Ta z czasem nabiera mocy i przeistacza się w ścianę dźwięku, której nie powstydziłaby się grupa Sigur Rós. To jeden z ciekawszych utworów w tym zestawieniu.

Wstęp na wydrzenie jest bezpłatny.

Źródło:Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)