komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Rekordowa jesień w Mikrograntach

czwartek, 17.9.2020 13:33 , komentarze: 0 , odsłony: 179
kategorie artykułu:

Największa liczba zgłoszeń w historii wrześniowych naborów, najbardziej intensywny weekend roku z mikrograntowymi projektami oraz start zapisów na piątą odsłonę Akademii Mikrograntów – jesień  we Wrocławiu upłynie pod znakiem lokalnych inicjatyw mieszkańców i mieszkanek naszego miasta!

W trwającym od 1 do 15 września ostatnim naborze do Mikrograntów można było zgłosić propozycje na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Jak zawsze nabór podzielony był na trzy ścieżki – dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych (osób od 13 do 21 roku życia).

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestniczek i uczestników oraz mimo trudniejszych niż w poprzednich latach warunków, w trzech ścieżkach wrześniowego naboru zgłoszono aż 129 propozycji na działania w całym mieście!  – Mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia po raz kolejny nie zawiedli i udowodnili, że mimo ciężkich czasów, rozpiera ich energia i chęć do działania dla swojej lokalnej społeczności. Cieszymy się, że po raz kolejny udało się pobić rekord zgłoszeń! – mówią organizatorzy naboru. Szczegółowa lista zwycięskich projektów ogłoszona zostanie 5 października. 

Co się dzieje w Mikrograntach
Największa liczba zgłoszeń w historii wrześniowych naborów to jednak nie koniec bicia rekordów w tym tygodniu. Za kilka dni rozpocznie się bowiem najbardziej intensywny w tym roku weekend z mikrograntowymi projektami. Warsztaty filmowe dla młodzieży, wycieczki rowerowe z przewodnikami, warsztaty w duchu less waste, a nawet międzypokoleniowa potańcówka – od piątku do niedzieli będzie można wziąć udział w aż 16 wydarzeniach w całym mieście! 

Rusza Akademia Mikrograntów
Jesienią Mikrogranty szykują też propozycję dla osób nie mających jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych. W październiku rozpocznie się 5. semestr Akademii Mikrograntów –  dwumiesięcznego cyklu weekendowych spotkań, których uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad zdobyciem i rozwojem umiejętności potrzebnych do prowadzenia oddolnych projektów oraz działań na rzecz swojej okolicy . Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września.

 

Wasze komentarze

środa, 14.10.2020 15:16
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele