Reklama Google Ads - twoja droga do sukcesu

poniedziałek, 15.3.2021 00:00 1102

Dobry marketing to podstawa. Nawet najlepszy biznes nie ma sporych szans na przetrwanie, jeśli ludzie nie będą o nim wiedzieć. Niegdyś wystarczająca była poczta pantoflowa, czyli prosty system poleceń ze strony zadowolonych klientów. Ten system działa też obecnie i właściwie nigdy się nie skończy. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chce się działać na szerszą skalę i dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów, by mieć szansę zyskać tych zadowolonych, potrzeba zainteresować się innymi formami reklamy. A od kiedy upowszechnił się Internet, nikogo nie dziwi, że prężnie działa reklama właśnie w Internecie. Tutaj bardzo pomocna może być reklama Google Ads. Nic w tym dziwnego - Google to niekwestionowany potentat w branży, dlatego warto reklamować się za pośrednictwem możliwości, które gigant w branży oferuje innym. Dowiedz się czym są Google Adwords i co możesz dzięki nim osiągnąć.

  1. Co to jest Google Adwords?
  2. Zasięg reklamy
  3. Koszty kampanii Google Ads

Czym jest Google Adwords?

Planowanie kampanii marketingowej to bardzo ciężkie i wymagające zajęcie. Trzeba poświęcić sporo czasu na zaplanowanie budżetu, opracowanie kampanii, wdrożenie jej, a następnie nadzorowanie. Na mniejszą skalę może się tym zajmować jedna osoba - choć przy ogromnym nakładzie sił i czasu. Im większy, bardziej rozbudowany i skomplikowany projekt tym więcej osób powinno się nim zajmować, by mieć pewność, że kampania osiągnie sukces i spełni pokładane w niej nadzieje. A spełnić twoje cele może ci pomóc właśnie reklama Google Ads. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. To w końcu nic innego jak specjalnie opracowany system, który pozwala na emisję reklam w Internecie. Reklamy mogą być dostępne w formie tekstowej, graficznej, a także wideo - to, na jaki typ reklamy się finalnie zdecydujesz zależy wyłącznie od ciebie.

Dokąd uda ci się dotrzeć z reklamą?

Reklama Google Adwords jest tak naprawdę tą, która najmocniej kojarzy się z korzystaniem z Internetu. Wszystko przez to, że możesz się na nią natknąć praktycznie na każdym kroku - tego typu reklamy to na przykład te, które wyświetlane są na górze pośród wyników wyszukiwania, dlatego zawsze rzucają się one w oczy i istnieje większa szansa, że potencjalny klient kliknie w link, który prowadzi do twojej strony. Reklamy Google Ads są też wyświetlane na stronach internetowych, które przeglądasz. Jak widzisz daje to ogrom możliwości - dlatego możesz dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców. W tym wszystkim pomoże ci reklama Google Ads w Skuteczni.pl. Nie musisz zajmować się tym wszystkim samodzielnie, wystarczy, że zgłosisz się o pomoc do specjalistów. Wtedy uda ci się dotrzeć do klientów z reklamą w sposób jak najlepszy i najbardziej wydajny, w oparciu o przyjęte kryteria i twoje własne potrzeby.

Ile wydasz na kampanię Google Ads?

Agencja SEO Skuteczni.pl to miejsce, w którym wspólnie zaplanujecie twoją kampanię reklamową w oparciu o twoje potrzeby i możliwości - również te finansowe. Ile wydasz, by mieć skuteczną kampanię w obszarze Google Ads? Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Nie ma bowiem ustalonej kwoty minimalnej ani maksymalnej, którą możesz przeznaczyć na ten cel. Dlatego tego typu kampanie cieszą się ogromną popularnością - można je skroić do własnych potrzeb i w oparciu o budżet, którym się dysponuje. Im mniejsza firma, tym mniej środków możesz przeznaczyć na reklamę Google Ads - w końcu nie zawsze trzeba wydawać dużo pieniędzy, by osiągnąć sukces. Nie wiesz ile powinieneś zainwestować w reklamę? Pomogą ci w tym specjaliści, którzy opracują plany dla ciebie.