Rehabilitacja psa – ile kosztuje, jak wygląda i gdzie we Wrocławiu z niej skorzystać?

piątek, 24.3.2023 15:09 122

Rehabilitacja psa to doskonałe uzupełnienie weterynaryjnej terapii leczniczej, które pozwala na przywrócenie czworonogom pełnej sprawności i zdrowia. Niestety nie wszystkie kliniki weterynaryjne oferują tego typu usługi. Gdzie można znaleźć we Wrocławiu weterynarza, który zajmuje się rehabilitacją psów? Na czym ona dokładnie polega i ile kosztuje? Już wszystko wyjaśniamy!

Rehabilitacja psów, kiedy jest wskazana?

Tak jak ma to miejsce w przypadku ludzi, tak i rehabilitacja psów ma na celu przywrócenie pełnej sprawności fizycznej i ruchowej pacjenta po urazie, chorobie lub zabiegu chirurgicznym. Rehabilitacja psa jest także skuteczną metodą w przypadku problemów ze stawami, kręgosłupem, a także w przypadku chorób neurologicznych, takich jak porażenie kończyn czy uszkodzenie rdzenia kręgowego.

Najczęściej prowadzona jest:

 • rehabilitacja psa z niedowładem np. rehabilitacja z niedowładem tylnych łap
 • rehabilitacja psa po operacji:
  • rehabilitacja psa po operacji kręgosłupa
  • rehabilitacja psa po operacji więzadła
 • rehabilitacja psa po udarze
 • rehabilitacja psa po złamaniu łapy
 • rehabilitacja psa po wypadku
 • rehabilitacja psa cierpiącego na choroby zwyrodnieniowe stawów / choroby mięśni

Jak przebiega rehabilitacja dla psa?

Rehabilitacja psów w klinice weterynaryjnej zwykle składa się z kilku etapów i zależy od stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. Najczęściej składają się na nią takie elementy, jak:

 • Konsultacja weterynaryjna – przed rozpoczęciem rehabilitacji lekarz weterynarii przeprowadza szczegółową konsultację z właścicielem psa, aby ocenić stan zdrowia zwierzęcia, postawić diagnozę i ustalić cele rehabilitacji.
 • Fizjoterapia – w trakcie rehabilitacji psa przeprowadza się różne formy fizjoterapii, takie jak ćwiczenia mięśniowe, masaż, elektrostymulacja czy hydroterapia. Każda forma fizjoterapii jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.
 • Dietetyka – dieta psa może być dostosowana do jego potrzeb w trakcie rehabilitacji, aby wspomóc proces zdrowienia.
 • Indywidualny program rehabilitacji – na podstawie konsultacji i oceny stanu zdrowia psa lekarz weterynarii opracowuje indywidualny program rehabilitacji, który uwzględnia cele i potrzeby pacjenta.

Czas trwania rehabilitacji psa zależy od indywidualnych potrzeb czworonoga i może być różny w zależności od stopnia urazu, choroby lub zabiegu chirurgicznego.

Rehabilitacja psów Wrocław

Jeśli szukasz sprawdzonego weterynarza z Wrocławia specjalizującego się w rehabilitacji psów, to warto zainteresować się kliniką MED-VET, w której rehabilitacja przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów weterynaryjnych, stosujących różne metody terapeutyczne, takie jak hydroterapia, masaż, ćwiczenia mięśniowe, elektrostymulacja czy laseroterapia. Wszystko to przy użyciu nowoczesnego sprzętu i dogłębnej wiedzy oraz doświadczeniu.

Rehabilitacja psa cena – weterynarz Wrocław

Koszt rehabilitacji psa w klinice weterynaryjnej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i czas trwania rehabilitacji, używane narzędzia i sprzęt. Jeśli jesteśmy z Wrocławia, to w celu ustalenia kosztów całej rehabilitacji najlepiej jest skontaktować się z kliniką weterynaryjną MED-VET.