Ramki na zdjęcia rodzinne – jakie wybrać?

piątek, 26.2.2021 17:41 116

Polacy coraz chętniej ozdabiają swoje ściany nie tylko fototapetami czy wymyślnymi wzorami, ale też zdjęciami rodzinnymi. Urządzona w ten sposób przestrzeń, o ile zaprojektowana z umiarem i smakiem, może stanowić doskonałą ozdobę i stać się np. wizytówką salonu. Zachodzi jednak pytanie – jaką ramkę na zdjęcia wybrać? Cyfrową? Antyramę? A może najlepiej sprawdzi się drewniana rama na zdjęcia rodzinne? Sprawdźmy, jakie mamy opcje!

Ramka cyfrowa

Zaczynamy od najmłodszej i najbardziej zaawansowanej technologicznie propozycji, która w naszym kraju wciąż nie cieszy się jeszcze ogromną popularnością, ale na Zachodzie jest już normą. Mowa o cyfrowej ramie na zdjęcia. Jej idea jest prosta – to tak naprawdę elegancko oprawiony wyświetlacz, na którym pokazują się fotografie w formacie cyfrowym. Najlepsze tego typu produkty wyświetlają zdjęcia w różnych formatach, mają do zestawu dołączone piloty do ich przełączania, a najdroższe modele pozwalają nawet oglądać filmiki.

Antyrama

Nie każdy jednak jest wielkim fanem fotografii cyfrowych i zdjęcia rodzinne wolałby oglądać w nieco bardziej tradycyjnej formie. „Oczko” niżej w hierarchii ramek pod względem nowoczesności jest antyrama. Przybiera najczęściej postać solidnej plexi montowanej do „pleców” na wytrzymałe klipsy, którą można zawiesić zarówno w pionie, jak i w poziomie. Niektóre modele mają dołączoną podstawkę, która pozwala umieścić antyramę również na blacie. Fani tego rozwiązania mówią o jego istotnej zalecie, która odróżnia je chociażby od drewnianych ram na zdjęcia rodzinne. Mowa tutaj o braku ramki jako takiej, co pozwala skupić wzrok w 100% na zdjęciu. Minusem może być natomiast ogólny, nieco surowy design.

Multirama

A może mamy kilka/kilkanaście zdjęć z jakiejś wycieczki, wydarzenia lub konkretnego okresu życia i chcemy je umieścić obok siebie, aby stworzyły piękny kolaż? Nic prostszego! Wystarczy wykorzystać multiramę, która najczęściej pozwala umieścić fotografie w sposób asymetryczny, a jednocześnie bardzo przyjazny dla oka. Ramki takiego produktu wykonane są z różnych materiałów (znajdzie się też klasyczna drewniana rama na zdjęcia rodzinne) i przybierają przeróżne kolory, dlatego możemy je dopasować do każdego wnętrza.

Klasyczna ramka na zdjęcia

Na koniec rozwiązanie najbezpieczniejsze, najbardziej tradycyjne, ale jednocześnie wciąż najpopularniejsze w polskich domach. Mowa o (nie)zwykłej pojedynczej ramce na zdjęcie. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że łączy w sobie kilka atutów powyższych rozwiązań – występuje w różnych rozmiarach, można ją wieszać w pionie i poziomie, niektóre modele można stawiać na blacie, a przy odrobinie kreatywności możemy w niej zrobić też kolaż (choć oczywiście najlepiej prezentuje się jedna, duża, dobrej jakości fotografia). Co więcej, producenci często oferują zrobienie takiego produktu na wymiar.

Mamy też do wyboru różne materiały samych ramek. W nieco bardziej surowych wnętrzach dobrze będzie wyglądać aluminium, natomiast w pełnym ciepła salonie doskonale sprawdzi się drewniana rama na zdjęcia rodzinne. Drewno będzie też dobrym surowcem w przypadku oprawy oficjalnych dokumentów, takich jak dyplomy czy certyfikaty.

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz