komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Projekty kuchni z oknem narożnym – nowoczesne i efektowne kuchnie

czwartek, 1.10.2020 11:55 , odsłony: 164
kategorie artykułu:

Nowoczesne kuchnie z oknem narożnym coraz częściej pojawiają się w projektach domów jednorodzinnych. Przez duże okno narożnikowe do wnętrza wpada więcej światła, ale nie da się ukryć też, że takie rozwiązanie jest po prostu wyjątkowo efektowne. Niemniej jednak, aranżacja kuchni z oknem rogowym może być nieco utrudniona. Dowiedz się, jak urządzić funkcjonalną kuchnię z oknem narożnym w nowoczesnym stylu.

Projekt kuchni z oknem narożnym – plusy i minusy

Dom z oknem narożnym w kuchni marzy się niejednemu i nic dziwnego, bo kuchnia z oknem u zbiegu dwóch ścian prezentuje się po prostu zjawiskowo. Jest jakby otwarta na świat, ale też optycznie zyskuje na przestronności. Dzięki dużemu oknu pomieszczenie staje jaśniejsze, a my – będąc w środku – możemy cieszyć się ładnymi widokami. Okno narożne jednak stawia przed nami pewne wyzwania aranżacyjne – umeblowanie kuchni może być nieco trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku wnętrza o tradycyjnym układzie. Poza tym trzeba liczyć się z kosztami takiego rozwiązania. Okno do rogu to większy wydatek. Może być też kłopotliwe podczas czyszczenia, gdyż trudniej się do niego dostać. I, nie ma się co oszukiwać, ale gdy latem przez duże okno wpada więcej słońca, w kuchni może być naprawdę gorąco.

Okno narożne w kuchni – jakie najlepsze?

Poza samym układem mebli kuchennych, dla naszej wygody w kuchni z oknem narożnym ważny będzie sam rodzaj okna. Najwygodniejszym rozwiązaniem będą tu okna uchylno-przesuwne. Wyobraźmy sobie, że przygotowujemy posiłek na blacie roboczym, nad którym znajduje się okno i w pewnym momencie stwierdzamy, że okno to chcemy otworzyć. Gdybyśmy mieli otwierać je w tradycyjny sposób, musielibyśmy ściągać wszystko, co przed chwilą na blacie ustawialiśmy. Okno przesuwno-uchylne przyniesie nam zatem o wiele większy komfort. Na szczęcie tego rodzaju okna znajdziemy w różnych rozmiarach, kolorach i formach, dlatego łatwo będzie nam wybrać model na miarę naszych potrzeb.

Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym?         

Projekt kuchni z oknem w rogu powinien być ściśle dopasowany do specyfikacji danego pomieszczenia. O czym zatem należy pamiętać, kiedy meblujemy kuchnię z oknem narożnym? Istotny będzie tu sam układ mebli kuchennych. Ponieważ okno narożne „zabiera” nam sporo ściany i w tym miejscu nie możemy umieścić już szafek wiszących, zwłaszcza w małą kuchnię musimy urządzić tak, by zapewnić sobie odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się zabudowa w kształcie litery L lub U, w większych kuchniach dobrym rozwiązaniem będzie również zabudowa meblowa w kształcie litery G. W dużych, otwartych kuchniach może pojawić się i okno narożne, i wyspa – zapewniająca nam dodatkową przestrzeń roboczą i do przechowywania. Przy takim układzie pod oknem dobrze jest zaplanować szafkę narożną. Świetnie prezentować będzie się tu również narożny zlew.

Zasłony do okien narożnych

Opinie o tym, czy okno narożne warto zasłaniać czy też nie, są różne. Tak naprawdę wszystko zależy od lokalizacji domu, jego orientacji względem kierunków świata oraz tego, jak i kiedy korzystamy z kuchni. Jeżeli często gotujemy po zmroku, a nasze okno w kuchni wychodzi na ulicę, warto zadbać o możliwość zapewnienia sobie intymności, chociażby poprzez zastosowanie zasłonek czy rolet rzymskich. Jeśli zaś nasz dom znajduje się na uboczu, a widok za oknem o każdej porze dnia jest zachwycający, nie warto go niczym przysłaniać.

Sprawdź aranżację okien rogowych oraz innych układów kuchennych na stronie MaxKuchnie.pl

 

 

 
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki