komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Prawnik dla przedsiębiorcy – jak go wybrać?

poniedziałek, 26.10.2020 14:40 , odsłony: 109
kategorie artykułu:

Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą być świadome tego, że w pewnym momencie mogą potrzebować profesjonalnej pomocy prawnej. Taką uzyskają np. zwracając się do odpowiedniej kancelarii czy bezpośrednio do danego radcy. Czym jednak kierować się, wybierając prawnika, który poprowadzi sprawy naszej firmy? Wbrew pozorom, nie jest to zadanie bardzo trudne.

Wielu przedsiębiorców może nie zdawać sobie sprawy z tego, jak na wielu płaszczyznach pomocny może być stały kontakt z prawnikiem. Nie chodzi bowiem tylko o reprezentację w sądzie podczas rozpraw, ale też o bardziej przyziemne sprawy, z którymi każdy właściciel biznesu ma do czynienia niemal każdego dnia. Prawnik jest bowiem w stanie pomóc np. w konstruowaniu umów z kontrahentami, doradzić, czy kontrakt, jaki zamierzamy zawrzeć, nie posiada żadnych zapisów, które mogłyby działać na korzyść naszej firmy, czy chociażby odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości natury prawnej, jakie mogą pojawić się przy prowadzeniu biznesu praktycznie każdego dnia. Każdy przedsiębiorca powinien więc mieć kontakt do prawnika, któremu będzie mógł zaufać i powierzyć dowolną sprawę firmową. Jak jednak wybrać odpowiedniego radcę lub kancelarię? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka kryteriów.

 

Renoma

Branża prawnicza od zawsze opierała się na renomie oraz reputacji. Jeśli szukamy odpowiedniego prawnika do swojej firmy, to przede wszystkim należy skupić się na kandydaturach osób sprawdzonych i cieszących się sporym zaufaniem wśród klientów. Warto sprawdzić m.in. opinie o danej kancelarii czy konkretnym radcy w internecie. Im jest ich więcej i są one oczywiście pozytywne, tym większa szansa, że trafimy na kogoś naprawdę dobrego. Świetnym źródłem wiedzy o branży prawniczej jest tzw. poczta pantoflowa. Dobrze jest zrobić mały research wśród znajomych. Prawdopodobieństwo tego, że któryś z nich korzystał z usług jakiegoś prawnika i ocenia tę współpracę pozytywnie, jest naprawdę duże. Pamiętajmy, że zgłaszając się do wybranego fachowca, powierzamy poniekąd w jego ręce losy prowadzonej firmy. Ważne jest więc zatem, by sprawami naszego biznesu zajął się ktoś godny tego zadania.

 

Specjalizacja

Prawnicy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Dobrze jest więc zatem zgłosić się do kogoś, kto ma doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej przedsiębiorcom. Tacy radcy mają dokładne rozeznanie w obowiązujących przepisach, wiedzą, gdzie czyhają największe pułapki na właścicieli działalności gospodarczych i w jaki sposób tych kłopotów uniknąć. Jeśli zależy nam na tym, by sprawy firmy były prowadzone przez prawdziwych fachowców, warto się do takowych zgłosić. Przykładem kancelarii oferującej pomoc przedsiębiorcom jest wrocławska Kancelaria Prawna Adam Sobota - https://www.kancelariasobota.pl/pomoc-przedsiebiorcom/.

 

Łatwy i szybki kontakt

Z reguły zaleca się wybór prawnika ze swojego miasta lub najbliższej okolicy. W ostatnim czasie wiele się jednak zmieniło. Trwająca cały czas pandemia koronawirusa sprawiła, że bezpośredni kontakt międzyludzki został mocno ograniczony. W trosce o zdrowie własne i innych, warto zdecydować się na pomoc prawnika, który będzie w stanie doradzić nam w różnych kwestiach zdalnie, np. przez telefon czy przez kontakt mailowy.

 

Koszt usługi

Jak to zwykle w biznesie bywa, trzeba mierzyć siły na zamiary. Usługi prawnicze nie są darmowe i warto od razu określić, jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Wybierając kancelarię lub radcę też trzeba od razu dowiedzieć się, z jakim kosztem będzie wiązać się udzielenie pomocy prawnej. Taką informację najlepiej uzyskać przy pierwszym kontakcie z wybranym podmiotem.

Warto też pamiętać, że prawnicy o dużej renomie oraz ogromnym doświadczeniu są zwykle drożsi. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na tym, by powierzone radcy lub kancelarii sprawy zostały poprowadzone wzorcowo, to nie należy na tym elemencie specjalnie oszczędzać.

 

 
wtorek, 24.11.2020 12:37
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele