komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 18 stycznia 2020

Piotra, Małgorzaty

Pożyczka na spłatę ZUS i US – jak spłacić zaległości w ZUS?

środa, 4.12.2019 11:55 , odsłony: 263
kategorie artykułu:

Wbrew pozorom o zadłużenia w ZUS i US jest bardzo prosto. Potwierdzić to mogą firmy, które co miesiąc walczą o utrzymanie płynności finansowej. Bez względu na to, ile zarobią, czy w ogóle zarobią, instytucje państwowe wymagają regularnych płatności. Jeśli ich nie ma, czekają nas poważne konsekwencje.

Zaległości w ZUS i US mają i osoby prywatne i firmy. Po nowelizacji przepisów z 2018 roku obie instytucje mają prawo ściągać swoje należności od razu, kiedy pieniądze wpłyną na konto. Zatem natychmiast kiedy przyjdzie należność od klienta, zasiłek macierzyński, czy chorobowy, możemy wszystko stracić.

Już na wstępie musimy się nastawić na to, że zaległości tego typu narażają nas nie tylko na odsetki, ale też zajęcie konta bankowego. Mało tego, to w skrajnych przypadkach stracimy swój majątek.

Co możemy zrobić?

Jeśli nasze zaległości zaczynają już rosnąć i nie widzimy możliwości, by szybko się ich pozbyć, trzeba przedsięwziąć szybkie działania, aby jak najszybciej wyprostować swoją sytuację. W ten sposób możemy ustrzec się przed jeszcze większymi problemami. Do wyboru mamy kilka opcji, a to, na którą z nich się zdecydujemy, zależy od naszej sytuacji.

Najprostszym rozwiązaniem jest rozłożenie całości zadłużenia na raty. Musimy złożyć wniosek w danej instytucji i czekać. Jeśli zostanie to zaakceptowane, od tego dnia nie będą narastać odsetki. Ale kiedy się z umowy nie wywiążemy, zostanie zerwana i konieczna będzie natychmiastowa wpłata całości.

Drugą opcją jest odroczenie terminu płatności. Jednak to rozwiązanie jest dostępne tylko wtedy, kiedy termin spłaty nie jest przekroczony. Jeśli zdążymy, zostanie wyznaczona nowa data, a jeśli ją przekroczymy, zaczynają się naliczać odsetki. Trzecim rozwiązaniem jest umorzenie składek, ale są to skrajne sytuacje, kiedy nie ma możliwości egzekwowania długu. Będą tu potrzebne mocne dowody, które to potwierdzają. I na koniec opcja, która jest również atrakcyjna – pożyczka na spłatę długów w ZUS i US.

Kto udzieli pożyczki na spłatę ZUS i US?

Na pewno nie możemy iść do banku. Przynajmniej nie wtedy, kiedy nasze zobowiązania są już zaległe. Jedną z pierwszych czynności, jakie sprawdzi bank, będzie weryfikacja tego, jak wygląda kwestia zaległości. Za to możemy iść do firmy pożyczkowej. Instytucje tego typu przygotowały mnóstwo atrakcyjnych ofert dla klientów indywidualnych i firm.

Mając świadomość tego, że trudności są chwilowe, można wziąć pożyczkę, która natychmiastowo wyczyści naszą sytuację w instytucjach państwowych. Później będziemy mieć do spłaty jedynie jedną ratę pożyczki. Taką możliwość znajdziecie na tej stronie https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/.

Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które jeśli mają zaległości w ZUS i US, są bardzo ograniczone pod względem rozwoju. Nie możemy starać się ani o kredyt związany z działalnością, ani brać udziału w żadnych przetargach. Decydując się na pożyczkę, możemy ponownie otworzyć swoje furtki i podejmować działania biznesowe. Nie mówiąc o tym, że unikamy odsetek i zajęcia konta firmowego, zatem korzyści sporo.

 

 
piątek, 17.1.2020 09:05
piątek, 17.1.2020 08:50
1
czwartek, 16.1.2020 14:22
poniedziałek, 13.1.2020 08:18
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele