komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Porównanie cen ubezpieczeń za darmo - oszczędność czasu i pieniędzy

poniedziałek, 14.9.2020 09:02 , odsłony: 100
kategorie artykułu:

Ile płacisz za ubezpieczenie OC? Czy jesteś zadowolony z tej ceny? Zastanawiałeś się, czy możesz ubezpieczyć samochód taniej? Jeśli chcesz sprawdzić, jakie oferty mogą zaproponować Ci różni ubezpieczyciele, to skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń. Całkowicie za darmo dowiesz się, czy nie przepłacasz za OC!

Każdy samochód jeżdżący po drogach musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Właściciele aut powinni wykupić OC najpóźniej w dniu, w którym kończy się poprzednia polisa. Brak tego ubezpieczenia jest surowo karany przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Opłata karna dla właściciela auta osobowego może wynieść nawet 5200 zł w przypadku braku ciągłości ubezpieczeniowej dłuższej niż dwa tygodnie. Kierowcy mogą także pomyśleć o dodatkowej ochronie autocasco, Assistance i NNW.

Czas to pieniądz

Kiedy jesteśmy młodzi, wydaje się nam, że mamy nieskończenie dużo czasu. Każdy dzień trwa i trwa. Jednak potem zaczynamy pracować, pojawiają się kolejne obowiązki. Nagle budzimy się 10 lat później! Czas jednak nie czekał na nas, lecz po prostu minął! Obiecujemy sobie, że więcej nie popełnimy podobnego błędu - w przyszłości będziemy dbać o każdą minutę, godzinę i dzień życia. Czy to robimy? Ile czasu zajmują nam stanie w korkach, niepotrzebne wyjścia i mozolne rozwiązywanie problemów?

Nawet tak oczywista czynność jaką jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego, może zabrać naprawdę dużo czasu. A co, jeśli można zrobić to w kilka minut? Po co więc tracić czas? Właśnie w tym celu powstały porównywarki ubezpieczeń, by w jednym miejscu i czasie zawrzeć najlepsze oferty sprofilowane pod konkretnego kierowcę!

W dobie internetu można wszystko załatwić na odległość, ponieważ coraz więcej usług przenosi się do sieci. Nie trzeba także przeszukiwać dziesiątek stron, ręcznie kalkulować czy robić zestawień na kartkach. Dzisiaj wystarczy wejść na stronę porównywarki ubezpieczeń. Bez względu na pogodę, porę dnia i miejsce pobytu można wyszukać w parę chwil wiele ofert na OC, AC, Assistance i NNW. 

Porównania i kalkulacje

Ile razy będąc dziećmi, usłyszeliśmy od rodziców pytanie - a jaką ocenę dostała ta koleżanka czy tamten kolega? Wielokrotnie złościło nas to i mieliśmy dość tych podcinających skrzydła porównań. Z biegiem lat zrozumieliśmy, że większość z nich nie miała sensu i każdy powinien najpierw patrzeć na siebie. A potem pojawił się internet, który wszystko zmienił! Dziś już nie można uciec od ocen i porównań. Dlaczego więc nie wykorzystać ich w dobrym celu? 

Porównywarki ubezpieczeń pozwalają na przeprowadzenie kalkulacji i znalezienie najtańszego ubezpieczenia. Jest to szczególnie przydatne i łatwe dla OC, ponieważ jej zakres u każdego ubezpieczyciela jest taki sam. W tym przypadku liczy się więc tylko cena. 

Dowody? Darmowa porównywarka OC pozwala na znalezienie naprawdę taniego ubezpieczenia, czego przykładem jest 212 zł, które skalkulował kierowca na VW Golfa. To dużo mniej niż średnia wszystkich wyszukiwanych ofert w sierpniu, która wyniosła 827 zł. Opłaca się więc porównać ceny na własne OC!

Ubezpieczenia wychodzą tanio

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na wiek, miejsce zamieszkania i historię ubezpieczenia kierowcy. Znaczenia ma także sposób użytkowania pojazdu oraz jego parametry. Wśród tych pierwszych można wymienić ilość przejeżdżanych rocznie kilometrów czy wożenie małych dzieci - rodzice zazwyczaj jeżdżą bezpieczniej z maluchami. Cena ubezpieczenia OC jest zróżnicowana także ze względu na pojemność silnika samochodu.

Mieszkańcy Opola (750 zł), Rzeszowa (798 zł) oraz Zielonej Góry (807 zł) znajdowali w porównywarce średnio najtańsze ubezpieczenia OC. Z kolei najdroższy okazał się Wrocław z kwotą 1032 zł. Niewiele tańsza była Łódź 991 zł i Gdańsk (984 zł). Jednak nawet w tych miastach byli kierowcy, którzy natrafiali na bardzo tanie OC. Rekordzista z Wrocławia znalazł ubezpieczenie za 437 zł, czyli aż o 595 zł tańsze od średniej dla tej miejscowości!

Ceny ubezpieczenia OC zależą także od wieku kierowcy. Najdroższe ubezpieczenia w sierpniu znajdowali właściciel samochodów między 18 a 25 rokiem życia. Ci bez współwłaściciela musieliby płacić za OC samochodu aż 1527 zł. Rozwiązaniem dla młodych kierowców, którzy nie mają historii ubezpieczeniowej, jest zawarcie współwłasności z kierowcą, który ma wypracowane zniżki. Dla młodych kierowców ze współwłaścicielem składka wyniosła 1194 zł.

Warto także wspomnieć, że wśród najtańszych marek pod względem ubezpieczenia były SsangYong, Dacia i Suzuki. Kierowcy znajdowali dla nich polisy odpowiednio w średniej cenie 638 zł, 642 zł i 644 zł, czyli dużo poniżej średniej dla wszystkich marek. Porównanie cen ubezpieczeń jest darmowe i pozwala na znalezienie polisy w bardzo korzystnej cenie.

 
wtorek, 22.9.2020 10:14
wtorek, 22.9.2020 09:01
wtorek, 22.9.2020 08:56
poniedziałek, 21.9.2020 11:39
poniedziałek, 21.9.2020 10:11
sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki