Popularne rodzaje i typy staników damskich

piątek, 15.7.2022 15:07 164

Do wyboru jest wiele rodzajów biustonoszy damskich. Aby pomóc Ci zawęzić wybór, zebraliśmy kilka najpopularniejszych typów noszonych przez kobiety.

Push - up

Biustonosz push-up to rodzaj biustonosza, który został zaprojektowany w celu podkreślenia kształtu piersi. Większość biustonoszy push-up ma za zadanie unieść i rozdzielić piersi kobiety, tworząc dekolt. Noszą go głównie kobiety, które mają naturalnie duży biust, ale mogą go również nosić kobiety z mniejszym biustem, ponieważ może on pomóc w stworzeniu iluzji jego powiększenia.

Balkonetka

Biustonosz typu balconette to biustonosz z niską, szeroko rozstawioną ścianką środkową, co oznacza, że dolna część miseczki znajduje się niżej niż górna. Ten typ biustonosza nadaje piersiom okrągły kształt i skupia się raczej na ich podniesieniu niż uwydatnieniu.

Biustonosz typu balkonetka jest odpowiedni dla kobiet, które mają pełny biust i/lub chcą go zminimalizować. W zależności od producenta, ramiączka tego modelu są wykonane z elastycznego materiału lub nie są wykonane wcale. Środkowy brzeg tego typu biustonosza znajduje się bardzo nisko. Jeżeli w tym modelu nie ma fiszbin, poniżej znajduje się elastyczna taśma, która łączy obie miseczki, starając się dodatkowo podtrzymać linię biustu.

Pełny (full-cup)

Biustonosze typu full-cup to najbardziej rozpowszechniony typ biustonoszy. Są one wygodniejsze niż inne modele i zapewniają wsparcie dla pełnego biustu kobiety. Biustonosze typu full-cup mają miseczki o większym rozmiarze niż obwód piersi.

Ten styl biustonoszy jest najlepszy dla osób, których piersi są pełniejsze i mają mniej naturalnego wypełnienia.

Plunge

Biustonosz typu plunge to seksowny i wyrafinowany model z niskim dekoltem, odsłaniający górną część piersi. Zadaniem tego typu biustonosza jest stworzenie głębokiego dekoltu. Aby to osiągnąć, musi on zapewniać większe pokrycie w górnej części niż inne biustonosze. Biustonosze plunge są często noszone do sukni wieczorowych, sukienek wieczorowych i sukienek z odkrytymi plecami, a także do topów, które odsłaniają tylko trochę skóry.

Bardotka

Biustonosze Bardot zawdzięczają swoją nazwę symbolowi seksu i francuskiej aktorce z lat 60. Po raz pierwszy zostały pokazane w latach 60. przez projektanta André Courrèges, który zaprojektował je specjalnie dla Brigitte Bardot, gdy ta poprosiła go o wykonanie dla niej bikini. Jest to rodzaj biustonosza na fiszbinach o niskim kroju, który sprawia, że linia biustu jest przesadnie zaokrąglona. Styl Bardot jest ulubionym fasonem wśród celebrytek o figurze klepsydry, ponieważ doskonale podkreśla ten kształt.