Pomoc dla policjantów walczących na Ukrainie

piątek, 1.4.2022 12:20 501

Wrocławscy policjanci i pracownicy cywilni kolejny raz przyłączyli się do działań pomocowych dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Tym razem funkcjonariusze służący na co dzień we wszystkich jednostkach terenowych na terenie powiatu wrocławskiego oraz komórkach organizacyjnych komendy miejskiej wraz z pracownikami cywilnymi zorganizowali w swoich szeregach zbiórkę pieniędzy, za które kupiono sprzęt potrzebny policjanto walczącym na Ukrainie. W imieniu policjantów wszystkie zakupione przedmioty przekazał podczas wczorajszego spotkania z Konsulem Generalnym Ukrainy we Wrocławiu Jurijem Tokarem, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Sławomir Wołk.

W tym bardzo trudnym dla naszych sąsiadów z Ukrainy czasie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej po raz kolejny nie pozostali obojętni, przeprowadzając kolejną akcję pomocową. Mundurowi zorganizowali w swoich szeregach zbiórkę pieniędzy, za które kupili sprzęt potrzebny  ukraińskim policjantom walczącym o swoją ojczyznę.

Łącznie udało się zebrać kilkanaście tysięcy złotych i kupić przedmioty, na które zapotrzebowanie zgłosili policjanci z Ukrainy. Wśród nich znalazły się karimaty, śpiwory, latarki, stazy taktyczne czy apteczki. Do Ukrainy trafi także sprzęt warsztatowy, taki jak klucze nasadowe, młotki, specjalistyczne szczypce, elektronarzędzia oraz wiele innych wyspecjalizowanych narzędzi.

Całość zakupów została przekazana na ręce Konsula Generalnego Ukrainy we Wrocławiu podczas spotkania z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Sławomirem Wołk. Następnie sprzęt ten zostanie przewieziony i trafi w ręce policjantów zza naszej wschodniej granicy.

Akcje pomocowe przeprowadzane przez wrocławskich policjantów to tylko jeden z elementów wsparcia udzielanego naszym sąsiadom. Funkcjonariusze nieustannie pomagają uchodźcom z Ukrainy w trakcie pełnienia codziennej służby w macierzystych jednostkach, ale także na granicy naszych państw.

źródło: KMP we Wrocławiu