W piątek koniec rekrutacji. Oto najpopularniejsze kierunki

poniedziałek, 8.7.2024 13:05 178 0

W piątek, 12 lipca, kończy się rejestrację na studia I stopnia w ramach pierwszego letniego naboru na Politechnice Wrocławskiej. W sumie dla kandydatów przygotowano prawie 8 000 miejsc na 81 kierunkach, a największą popularnością cieszą się obecnie informatyka stosowana, automatyka i robotyka oraz matematyka i analiza danych. 

Na I stopniu studiów jest 59 kierunków, w tym pięć po angielsku, a łączna liczba miejsc to 6 700. Dodatkowo na I stopniu studiów czeka także 437 miejsc na kierunkach prowadzonych niestacjonarnie. 

Dla osób zainteresowanych studiami II stopnia przygotowano 22 kierunki, w tym dziesięć wyłącznie po angielsku i 665 miejsc na studiach stacjonarnych oraz dodatkowe 100 na niestacjonarnych. 

Nowości! 

W tegorocznej rekrutacji są cztery nowe kierunki. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiino logistykę przemysłową. To studia dla osób zainteresowanych projektowaniem i zarządzaniem nowoczesnymi systemami logistycznymi, zwłaszcza obsługującymi przepływy towarowe w globalnych łańcuchach dostaw.

Ten interdyscyplinarny kierunek powstał w wyniku współpracy Wydziału Mechanicznego z Wydziałem Zarządzania PWr. Dzięki temu zapewnia studentom zdobycie zarówno kwalifikacji stricte technicznych, jak i kompetencji menedżerskich, które są coraz bardziej poszukiwane wśród specjalistów Przemysłu 4.0. 

Z kolei na studiach magisterskich nowości wprowadza Wydział Chemiczny. Są to trzy kierunki prowadzone w języku angielskim: Advanced Nano and Biomaterials MONABIPHOTBiosciences oraz Chemical Engineering and Technology

Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 12 lipca do godz. 16. Wyniki ogłoszone zostaną 16 lipca. Więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień, tutaj ostateczny termin to 24 lipca, a wyniki podane zostaną 29 lipca.

 

Natomiast drugi nabór na studia I stopnia wystartuje 24 lipca, a trzecia rekrutacja ruszy 9 września.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)