komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Podpowiadamy jak optycznie powiększyć salon

piątek, 23.10.2020 10:07 , odsłony: 113
kategorie artykułu:

Niewielki salon jest problemem wielu osób, zwłaszcza tych, które mieszkają w blokach. Jest to pomieszczenie, gdzie przeważnie przyjmuje się gości, powinno się wobec tego atrakcyjnie prezentować. Samemu również spędza się tam wiele czasu, chociażby odpoczywając. Warto wobec tego zrobić wszystko, by salon wyglądał na jak największy, co zwiększy komfort przebywania w nim. Jak jednak konkretnie tego dokonać?

Odpowiednia kolorystyka

Jednym ze sprytnych sposobów na optyczne powiększenie każdego pomieszczenia jest utrzymanie go w jasnych odcieniach, a najlepiej w bieli. Szarość oraz srebro także świetnie się sprawdzą, natomiast dla osób, które nie przepadają za tego typu aranżacjami, świetnym rozwiązaniem będą chłodne, pastelowe kolory. Taki styl jest niesamowicie nowoczesny, a co za tym idzie, szalenie modny. Tego typu urządzenie salonu da w tej sytuacji aż dwie korzyści. Największą popularnością cieszy się utrzymanie w bieli podłóg, ścian i mebli, przy jednoczesnym ozdobieniu pomieszczenia za pomocą dodatków w wyrazistych kolorach - dywanów, obrazów, poduszek dekoracyjnych, czy też nowocześnie zaprojektowanych lamp. Wygląda to naprawdę niesamowicie. Trzeba jednak pamiętać, że zaaranżowany w ten sposób salon będzie wymagał regularnego sprzątania. Jest to dodatkowa motywacja, aby ograniczyć ilość mebli oraz przedmiotów, jakie mają się tam znaleźć i urządzić całość w minimalistycznym stylu.

Świadomy dobór mebli

Najlepiej będzie zapełnić wszystkie narożniki małego pokoju, a jego środek pozostawić pusty, w celu stworzenia wrażenia przestrzeni. Taki układ mebli sprawi również, że przemieszczanie się wzdłuż salonu stanie się znacznie łatwiejsze, ponieważ nie pojawi się konieczność omijania przeszkód. Ułatwi przy tym utrzymanie porządku. Warto zainteresować się przede wszystkim:

- szafami zamykanymi,

- biblioteczkami,

- gablotami,

- lampami stojącymi.

Dzięki temu salon zacznie także spełniać funkcję użytkową, ponieważ będzie można przechowywać w nim rozmaite przedmioty. Mowa tu głównie o książkach oraz figurkach, ale także o pościeli, ręcznikach i tym podobnych rzeczach. Odpowiednio dobrana lampa potrafi stać się wspaniałą dekoracją, a przy tym oczywiście rozświetli pomieszczenie. Nie powinno się również zapominać o narożnikach, mających za zadanie zapewnienie komfortu oraz wygody. Są one niemalże niezbędnym elementem każdego salonu. Świetne propozycje takowych można znaleźć na stronie internetowej https://ramaro.pl/. Znajdują się tam nie tylko nowoczesne, ale także niesamowicie oryginalne meble, które z pewnością zachwycą gości. Ponieważ cechuje je wysoka jakość, to bez najmniejszych wątpliwości będą służyć swojemu właścicielowi przez wiele lat, a także nie ulegną szybko zniszczeniu.

Salon i sypialnia w jednym

Często zdarza się taka sytuacja, iż salon pełni również funkcję pomieszczenia, w którym się śpi. Ma to najczęściej miejsce w kawalerkach, a także w małych mieszkaniach, gdzie osobny pokój rodzice oddali dziecku lub osoba pracująca przez Internet urządziła sobie w nim biuro. W takim wypadku świetnym rozwiązaniem będzie rozkładana sofa lub narożniki z funkcją spania. Pozwoli ona zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca. Rano można ją bowiem złożyć i komfortowo korzystać z salonu, natomiast po rozłożeniu będzie wygodnym, komfortowym miejscem, gdzie da się spokojnie zasnąć. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ posiadanie wielkiego łóżka na środku pomieszczenia, gdzie przyjmuje się gości, byłoby dość problematyczne, a przy tym zdecydowanie pomniejszyłoby optycznie salon.

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki