Pijany 47-latek znęcał się nad swoim 17-letnim psem. Grożą mu 3 lata więzienia

środa, 5.10.2022 16:08 462 0

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek zostali wezwani przez przypadkowego świadka do niecodziennej sytuacji, w której mocno nietrzeźwy 47-latek kopał, krzyczał i ewidentnie znęcał się nad swoim psem. Za tego typu czyn grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w rejonie wrocławskiego Grabiszyna. Na miejsce interwencji skierowani zostali policjanci patrolu ogniwa prewencji, którzy nie mieli wątpliwości co zrobić w tej sytuacji. Uroczy psiak w podeszłym wieku niestety nie doczekał się godnej starości u boku swego „Pana”. I choć mężczyzna zapewniał, że kocha swojego pupila, został zatrzymany w związku z podejrzeniem znęcania się  nad swoim psem.

Psiak trafił do wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i jak już się dowiedzieliśmy od jego opiekunów jego stan zdrowotny wymaga natychmiastowego leczenia, bo zwierzę jest mocno zaniedbane.

Mieszkaniec Wrocławia usłyszał dziś zarzuty z art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie zwierząt za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i nie ma co liczyć na to, że pies ponownie trafi pod jego opiekę.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)