komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Pierścionek z diamentem - gdzie kupić i jak wybrać diament?

czwartek, 29.10.2020 09:11 , odsłony: 131
kategorie artykułu:

Uroda diamentów fascynuje od wielu wieków. Są to rzadkie i piękne kamienie, które z chęcią obdarowujemy najbliższą nam osobę. Maja swoją ochronną moc, w którą wierzyli Indianie. Są synonimem piękna, uczucia i trwałości. Wybierając pierścionek z diamantem warto wziąć pod uwagę poniższe aspekty.

  1. Jakie są typy pierścionków z diamentami?
  2. Jak wybrać odpowiedni diament?
  3. Jak wybrać pierścionek z diamentem?

Jakie są typy pierścionków z diamentami?

Na rynku można znaleźć niepowtarzalne pierścionki z diamentami w różnym stylu. Złote pierścionki są najbardziej modne i polecane. Takie kamienie szlachetne dodają elegancji i delikatności.  Pierścionki z żółtego złota z diamentami współgrają idealnie z rubinem, szafirem czy morganitem. Białe złoto idealnie podkreśla przezroczysty diament dodając eleganckie wykończenie. Pierścionki z różowego złota dodają ciepła i zmysłowości.

Jak wybrać odpowiedni diament?

Wybierając diament kieruje się zawsze zasadą 4C, czyli masa,czystość, szlif i kolor. Masę diamentów wyznacza się w karatach. Jeden karat (ct) to 200 mg (0,2g). Masa ma wpływ na wartość kamienia. Kolejnym ważnym aspektem jest szlif, która pozwala dostrzec jego brylancję. To zjawisko powstaje w wyniku całkowitego wewnętrznego odbicia i rozszczepienia promieni świetlnych. Oceniając szlif bierze się pod uwagę kształt kamienia, jego proporcje oraz wykończenie szlifu. Na rynku można znaleźć o szlifie okrągłych, czyli brylanty, ale także inne, takie jak markiza, owal czy princessa. Inną ważną charakterystyką jest czystość diamentu. Znamiona w strukturze mogą powodować niewłaściwe rozchodzenie się promieni świetlnych, które wnikają do kamienia. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze. Ostatnią charakterystyką jest barwa. Diamenty mogą być bezbarwne, ale także posiadać odcienie żółci, brązów czy szarości.

Jak wybrać pierścionek z diamentem?

Na początek ważny jest rozmiar pierścionka, do którego potrzebujemy pomiar obwodu palca. Można go zmierzyć przy użyciu papierowego paska i odczytać wartość. Trzeba zmierzyć obwód palca, na którym będziemy nosić pierścionek, a także uwzględnić grubość stawu, przez który musi przejść.

Oprawa pierścionka to także ważna kwestia. Diament zawsze lśni pięknie w objęciach szlachetnego metalu. Oprawa szatonowa pozwala na wyeksponowanie klejnotu i swobodne przenikanie światła. W tym typie przytrzymuje się diament kilkoma „łapkami”. Można także zdecydować się na oprawę pełną diamantu, który jest całkowicie otoczony. W przypadku osadzenia diamentów w rzędzie stosuje się oprawę kanałową.

 

BEMOON - biżuteria autorska
Email: kontakt@bemoon.pl
Tel.: +48 695 995 850

https://bemoon.pl/

 
poniedziałek, 30.11.2020 21:01
poniedziałek, 30.11.2020 15:08
poniedziałek, 30.11.2020 15:02
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele