komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 31 maja 2020

Anieli, Petroneli

Piątki w akcji, wieczór kinomaniaka czy wielkie kino – czyli co oglądać w TNT

czwartek, 14.5.2020 15:04 , odsłony: 405
kategorie artykułu:

Maj w telewizji TNT upłynie pod znakiem różnorodności. Stacja przygotowała dla swoich widzów propozycje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy jest fanem filmów akcji, kinowych klasyków, czy też epickich opowieści z dużym rozmachem i efektami specjalnymi. TNT zaprasza na poniedziałkowe wieczory kinomaniaka, środy pełne wielkiego kina i piątki w akcji!

Programowe hity TNT – co zobaczymy w maju 2020?

  • „Predator”, reż. J. McTiernan

To propozycja dla wielbicieli science-fiction – zagorzali fani tego gatunku z pewnością znają „Predatora” i chętnie przypomną sobie tę klasyczna produkcję. Warto to zrobić nie tylko dla wyjątkowo udanych jak na lata 80. efektów specjalnych, za które odpowiedzialne były aż cztery studia filmowe! W roli głównej jeden z największych gwiazdorów kina akcji wszechczasów – Arnold Schwarzenegger.

Elitarna jednostka ratownicza otrzymuje od generała armii Stanów Zjednoczonych polecenie, by uwolnić grupę dyplomatów przetrzymywanych przez partyzantów w środkowoamerykańskiej dżungli. Ekipa zastaje na miejscu ich zwłoki. Okazuje się, że znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie – członkowie wyprawy zaczynają ginąć jeden po drugim. Teren przejął obcy, który poluje na ludzi… „Predatora” będzie można obejrzeć 25 maja o 21:00 na TNT.

  • „Kill Bill”, reż. Q. Tarantino

„Kill Bill” to jeden z najbardziej znanych filmów Quentina Tarantino obok „Pulp Fiction” czy „Wściekłych psów”. Reżyser napisał scenariusz wraz z główną aktorką Umą Thurman, którą media obwołały muzą Tarantino. Praca na planie szła ekipie filmowej tak dobrze, że nakręcono prawie 4 godziny materiału. Reżyser postanowił podzielić film na dwie części – pierwszą z nich obejrzysz 29 maja o 21:00 na TNT.

Główną bohaterką filmu jest Beatrix Kiddo – płatna zabójczyni, która rezygnuje z fachu, by rozpocząć spokojne życie. Na jej ślubie pojawia się Bill, były szef wraz, ze świtą pozostałych zabójców. Podczas wywołanej przez nich strzelaniny giną wszyscy ślubni goście, a kobieta zostaje postrzelona w głowę i zapada w śpiączkę. Po kilku latach Beatrix budzi się i powraca, by pomścić śmierć swoich bliskich. Bądź gotowy na wartką akcję i spektakularne sceny walki!

  • „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, reż. S. Spielberg

„Bliskie spotkania trzeciego stopnia” to produkcja, która wraz z „Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa rozpoczęła erę tzw. kina nowej przygody i sprawiła, że kino fantastyczno-naukowe przeszło do głównego nurtu. Film, uważany za jedną z najlepszych produkcji Stevena Spierberga, został w 1977 roku nagrodzony dwoma Oscarami za zdjęcia i efekty dźwiękowe.

Roy – pracownik elektrowni – bada zakłócenia energetyczne na terenie stanu Indiana. W trakcie pracy widzi na niebie niezidentyfikowany obiekt. Odebrany przez niego sygnał kieruje go w okolice góry zwanej Diabelską Wieżą. Gdy Roy przybywa na miejsce, okazuje się, że nie on jeden był świadkiem tego niesamowitego zdarzenia. „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” możesz zobaczyć na TNT 18 maja o godzinie 21:00.

  • „Swobodny jeździec”, reż. D. Hopper

„Swobodny jeździec” zabierze cię w podróż życia! To opowieść o młodości i wolności, wypełniona rockowymi hitami lat 60. Co ciekawe, reżyser filmu Denis Hopper jest również jego scenarzystą i jednym z dwóch głównych aktorów – zagrał w nim Billy’ego. W rolę jego przyjaciela Wyatta wcielił się Peter Fonda, brat aktorki Jane Fondy.

Bohaterami filmu są dwaj przyjaciele, którzy dorabiają jako dilerzy narkotyków. Po sprzedaniu większości zdobytego w Meksyku towaru postanawiają objechać na swoich motorach całe Stany Zjednoczone. Po drodze spotykają przekrój amerykańskiego społeczeństwa – żyjących w komunach hipisów czy wrogich im mieszkańców małych miasteczek. Film możesz obejrzeć 25 maja o 21:00 na TNT.

  • „Edward Nożycoręki”, reż. T. Burton

Fanom tajemniczych, nieco mrocznych klimatów nie trzeba przedstawiać Tima Burtona. „Edward Nożycoręki” to jeden z jego najbardziej znanych filmów obok „Soku z żuka” i „Gnijącej panny młodej”. Jego niewątpliwym atutem jest obsada aktorska. W tytułowej roli wystąpił Johnny Depp, a oprócz niego na ekranie możemy oglądać m.in. Winonę Ryder. Ten filmowy klasyk będzie można zobaczyć na TNT 20 maja o 21:00.

W zamku na wzgórzu mieszka wynalazca, który powołuje do życia chłopca z nożycami zamiast rąk – Edwarda. Niestety ekscentryczny naukowiec umiera, a w opuszczonej budowli chłopaka odnajduje Peg Boggs, akwizytorka sprzedająca kosmetyki. Sprowadza go ona do pobliskiego miasteczka. Jego mieszkańcy początkowo boją się Edwarda, ale niedługo później powierzają mu strzyżenie swoich włosów, a nawet żywopłotów. Wszystko zmienia się, gdy chłopak zakochuje się w córce Peg – Kim.

  • „Straż nocna”, reż. T. Bekmambetow

Miłośnikom wampirów i postaci o nadprzyrodzonych mocach polecamy „Straż nocną” – współczesny rosyjski klasyk kina akcji o zabarwieniu fantastycznym. Film wyreżyserował Timur Biekmambietow, który znany jest również dzięki takim produkcjom jak „Wanted – Ścigani” z Angeliną Jolie i Morganem Freemanem w rolach głównych. „Straż nocną” będzie można obejrzeć 27 maja o 21:00 na TNT.

Film przenosi nas do Moskwy początku XXI wieku. Siły dobra i zła zawarły w średniowieczu rozejm, na mocy którego każda ze stron kontroluje działania drugiej. Straż nocna patroluje działające pod osłoną nocy czarownice, wampiry i wilkołaki. Według przepowiedni wkrótce ma się pojawić Ten Wielki, który opowie się za jedną z tych stron i ustanowi jej władzę na świecie. W większości filmów dobro zwycięża nad złem – a jak będzie w tym przypadku?

Majowe wieczory z TNT pełne filmowych klasyków

Te i inne filmy obejrzysz w majowe wieczory na TNT, a jeśli masz apetyt na jeszcze więcej filmowych emocji, zapoznaj się z ofertą Netii (https://www.netia.pl/) – w pakiecie kinomaniaka znajdziesz nie tylko dostęp do TNT, ale także do filmowych kanałów HBO, Cinemax, Canal+ i AleKino+ oraz dostęp do platformy HBO GO! Z kolei na blogu (https://www.netia.pl/pl/blog) czeka na ciebie wiele innych rankingów filmowych i serialowych!

 
piątek, 29.5.2020 10:01
czwartek, 28.5.2020 21:06
czwartek, 28.5.2020 09:49
środa, 27.5.2020 10:30
środa, 27.5.2020 10:32
wtorek, 26.5.2020 10:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele