komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Pasja dla wybranych

piątek, 4.12.2020 13:46 , odsłony: 254
kategorie artykułu:

Niewątpliwie łowiectwo nie należy do tanich zajęć. Potrzebny jest profesjonalny ekwipunek. Można również zauważyć, że z tą aktywnością jest związany pewien styl życia, spędzania czasu wolnego oraz także relacje. I dlatego o myślistwie mówi się dużo i wywołuje ono bardzo sprzeczne emocje. Ci, którzy pokochali polowania, już z nich nie rezygnują i stale uzupełniają i garderobę, i akcesoria.

  1. Czego potrzebujesz na polowaniu?
  2. Jak dobrać sprzęt na polowanie?
  3. Nie tylko broń

Czego potrzebujesz na polowaniu?

By uczestniczyć w łowiectwie, niezbędny jest podstawowy sprzęt na polowanie. Nie musi być on mocno rozbudowany, ale na początek w zupełności wystarczy. Będziesz potrzebować na pewno dobrej latarki. Do lasu koniecznie oczywiście należy zabrać także zapas baterii. Sklep myśliwski oferuje różnego rodzaju produkty, ale w tym wypadku na jakości i parametrach nie należy oszczędzać. Popularne są latarki ręczne, czołowe czy też te, które mocuje się do broni. Latarki powinny być wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, które w czasie eskapad mogą się zdarzyć. Warto również zwrócić uwagę na zasięg światła oraz zoom, jakim dysponuje.

Jak dobrać sprzęt na polowanie?

Sprzęt myśliwski na polowanie

Wybierz oczywiście solidny nóż myśliwski. Musi być on oczywiście funkcjonalny, choć nie da się ukryć, że wielu amatorów łowiectwa baczną uwagę zwraca również na to, jak całość wygląda. Tu liczy się i materiał, z jakiego nóż jest wykonany oraz oczywiście kształt ostrza. Przyda ci się oczywiście dobra lornetka z dużym powiększeniem. Odpowiedni zoom, możliwość regulacji i szklana optyka będą w tym aspekcie niezwykle pożądane. W wielu wariantach znaleźć można również dalmierz, który pozwala ocenić, jak daleko jest zwierzyna, czy noktowizor. Dla tych, co na polowanie wybierają się regularnie, lornetka może być świetnym pomysłem na prezent.

Nie tylko broń

Niezbędna jest oczywiście broń i amunicja. Myśliwi oczywiście dbają też o odpowiedni kamuflaż, który sprawi, że będą niewidoczni i niewyczuwalni dla zwierzyny. I dlatego niezwykle ważny jest strój – tu kolory, tkaniny i wykończenia będą miały kluczowe znaczenie. Maskująca garderoba to również element pewnego stylu. Koszulki, spodnie, kurtki czy też czapki weszły na stałe do kanonu stylu. Chodzi tu i o kroje, i o bardzo charakterystyczne barwy. Poza tym warto pod ręką również mieć różnego rodzaju akcesoria umożliwiające długie oczekiwanie na zwierzynę. Przydadzą się podczas terenowych wyjść. Powodzeniem cieszy się na przykład stołek myśliwski czy też pastorał, który podpiera broń. Cierpliwości, opanowania, pasji oczywiście kupić się nie da, a na każdym polowaniu są one potrzebne.

 

 
wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
poniedziałek, 18.1.2021 09:14
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele