komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Opakowania kartonowe - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

piątek, 14.8.2020 12:06 , odsłony: 135
kategorie artykułu:

Gdy prowadzimy własną działalność wysyłkową, wybór odpowiednich opakowań kartonowych ma olbrzymie znaczenie. Zanim nasza przesyłka trafi do rąk klienta musi pokonać kilkaset, a niekiedy nawet kilka tysięcy kilometrów, dlatego powinniśmy ją przygotować w należyty sposób. Ponadto rodzaj i wygląd pudełka wpływa na opinię klienta o samym produkcie, a w konsekwencji także o naszym przedsiębiorstwie. Wybierając estetyczne i solidne opakowania, zapewniasz bezpieczeństwo swoim towarom i budujesz pozytywny wizerunek firmy. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie pudełek.

Rodzaj kartonu

Podstawą prawidłowego przygotowywania przesyłek jest dostosowanie kartonu do wysyłanego towaru. W sklepach znajdziemy różne rodzaje opakowań. Kartony klapowe są uniwersalne i tanie, trzeba jednak pamiętać, że muszą być dobrze zabezpieczone taśmą. Jeżeli nadajesz duże ilości przesyłek, warto rozważyć wybór kartonów fasonowych. Łatwo się je składa i można zrobić to bez użycia taśmy klejącej, co znacznie usprawni proces przygotowania paczki. Ponadto takie kartony bardzo dobrze się prezentują i możemy spakować w nie wiele różnych przedmiotów: ubrania, kosmetyki, telefony czy tablety. Jeżeli wysyłasz do swoich klientów grafiki, banery, tapety, plakaty i innego rodzaju wydruki, powinieneś zaopatrzyć się w tubę kartonową. Dzięki niej papier nie ulegnie zagnieceniom lub przedarciom w czasie transportu. Pamiętaj, żeby zawsze wybierać odpowiedni rozmiar kartonu. Jeżeli będzie zbyt mały, tekturowe ścianki mogą zostać uszkodzone. W razie potrzeby, możemy także zamówić kartony na wymiar. Rzecz jasna wybór kartonu to dopiero początek. Trzeba jeszcze zgromadzić pozostałe akcesoria, wszystko spakować i zabezpieczyć. Jeżeli chcesz dowiedzieć jak powinien przebiegać cały proces pakowania, przeczytaj artykuł: 6 rzeczy, o których należy pamiętać przy pakowaniu przesyłek.

Karton jako reklama                                                           

W sieci działa coraz więcej sklepów, dlatego obecnie trudno jest wyróżnić się czymś na tle konkurencji. Musisz więc wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do reklamy. Przygotowanie produktu do wysyłki jest właśnie jedną z nich. Zadbaj o estetyczne pudełko kartonowe. Zamiast kartonów szarych wybieraj białe. Stosuj też specjalne taśmy z nadrukiem. Możesz umieścić na nich chociażby logo swojej firmy lub hasło reklamowe. Istnieje także możliwość zamówienia kartonów z nadrukiem. Oryginalna grafika, napis i kolory sprawią, że klienci na długo zapamiętają twój sklep. Pamiętaj, że drobna inwestycja w karton to inwestycja w promocję.

Gdzie kupić rzeczy do wysyłki

Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić folię bąbelkową, kartony, taśmy pakowe, koperty kurierskie i inne niezbędne akcesoria do wysyłki, mamy dla ciebie kilka wskazówek. Przy wyborze sklepu zawsze należy sprawdzić podstawowe informacje. Na początku przejrzyj strony internetowe, blogi i serwisy zawierające komentarze klientów na temat danej firmy. Opinie użytkowników są wiarygodnym źródłem wiedzy, zwłaszcza jeżeli przeczytamy ich wiele. Dobrze, by na stronie internetowej firmy znajdowały się informacje o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach. Certyfikaty także będą zwiastunem dobrej współpracy. Upewnij się, że dana firma szybko realizuje zamówienia i zorientuj się w jaki sposób możesz zaoszczędzić na transakcji. Sposobów może być kilka. Dobrym pomysłem jest zakup ilości paletowych zamiast kompletów. Wtedy ceny za sztukę są niższe. Niektóre firmy oferują także darmową dostawę  przy zakupie określonej ilości produktów lub przy zakupie towarów za określoną kwotę. W skali roku oszczędzimy w ten sposób całkiem sporą sumę pieniędzy.

Wybór odpowiedniego opakowania może wydawać się mało istotnym szczegółem, ale wcale tak nie jest. Pudełko musi zapewniać bezpieczeństwo produktom, co pozwoli uniknąć kosztów związanych z licznymi reklamacjami. Ponadto wybór estetycznego opakowania pozwoli ci zbudować pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów.

 
piątek, 18.9.2020 12:39
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
poniedziałek, 14.9.2020 22:05
poniedziałek, 14.9.2020 15:03
poniedziałek, 14.9.2020 14:33
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele