Ponad pół roku oszukiwali seniorkę twierdząc, że dzięki nim zarobiła fortunę

środa, 21.2.2024 12:10 532 1

W sierpniu ubiegłego roku 64-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego zauważyła w sieci internetowej reklamę. Wynikało z niej, że można zainwestować pieniądze w pewne fundusze, które gwarantują znaczne wyższy zysk, niż to ma miejsce w tradycyjnym banku. Zachęcona opisem kobieta wypełniła formularz. Kilkanaście minut później skontaktował się z nią mężczyzna podający się za finansowego maklera. W efekcie kobieta inwestując 90 tys. zł miała zarobić 250 tys. zł. Niestety, to kolejna historia opisująca perfidne działanie oszustów. Pokrzywdzona zdecydowała się o tym opowiedzieć przed kamerą po to, aby inni nie zaufali tak jak ona i nie stracili swoich oszczędności.

W tym tygodniu do jednego z wrocławskich komisariatów zgłosiła się kobieta, która została oszukana na kwotę ponad 100 tys. zł. Jej historia jest podobna do wielu innych oszukanych osób.

W tym przypadku oszuści byli na tyle perfidni, ze wmawiali kobiecie, iż to z jej winy nie otrzymała "zarobionych" środków - tłumacząc to niezapłaconym podatkiem. Gdy ta zdecydowała się przelać żądaną kwotę na podatek, oszuści stwierdzili, że to miało być w walucie euro, czyli nadal jest za mało…

I tak bez końca wykorzystując zaufanie kobiety doprowadzili, że ta straciła oszczędności swojego życia - ponad 200 tys. zł. 

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
maxx
czwartek, 01.01.1970 01:00
chytry 2 razy traci
maxx środa, 21.02.2024 22:55
chytry 2 razy traci