Zatrzymano seryjnego złodzieja paliwa. Oprócz tego, 45-latek ukradł tablice rejestracyjne, był pod wpływem narkotyków i miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

wtorek, 31.1.2023 15:59 1100 4

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali po pościgu kierującego citroenem. Okazało się, że mężczyzna ma w bagażniku znaczną ilość paliwa, która pochodziła z kradzieży. Ponadto 45-latek jechał autem pod wpływem działania środków odurzających oraz wbrew trzem zakazom prowadzenia pojazdów wydanym przez sąd. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Każdego dnia policjanci z wrocławskiej drogówki przeprowadzają szereg kontroli. Działania te są niezbędne by skutecznie ograniczać zachowania, które obniżają poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chcieli zatrzymać do kontroli kierującego citroenem. Ten jednak nie chciał się zatrzymać i zaczął uciekać. Okazało się, że mężczyzna posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w aucie miał zamontowane skradzione tego samego dnia tablice rejestracyjne, a w bagażniku przewoził znaczną ilość kradzionego paliwa. To jeszcze nie koniec przestępstw na koncie zatrzymanego 45-latka, gdyż jak się okazało wsiadł on za kierownicę pod wpływem środków odurzających.

Przykład ten pokazuje zatem do jakiej katastrofy prowadzi uzależnienie, które na pewnym etapie jest głównym determinantem dokonywanych przestępstw. Osoby uzależnione niestety zazwyczaj wchodzą w konflikt z prawem właśnie z powodu konieczności zdobycia pieniędzy na zakup narkotyków.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
Nara
czwartek, 01.01.1970 01:00
Ty wks idź lecz się na nogi bo na łep już za późno
czwartek, 02.02.2023 16:59
Amputować jedną rękę I jedną nogę
Aska czwartek, 02.02.2023 16:18
Za każdy ukradziony litr paliwa powinien dostać ...
WKS czwartek, 02.02.2023 12:56
No tego nie wiemy czy był uzależniony od narkotyków może...
Nara czwartek, 02.02.2023 16:21
Ty wks idź lecz się na nogi bo na łep już za późno