"PiS jest partią czysto lewicową". "Łukaszenka to facet o mentalności dyrektora PGR-u". Spotkanie z Januszem Korwinem-Mikke [Foto]

czwartek, 24.11.2022 11:10 1413 3

Ma wielu sprzymierzeńców, ale i licznych przeciwników. Słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak zapał do pracy i zaangażowanie  polityczne 80-letniego posła z upływem lat nie maleje. Jedno jest niepodważalne - Janusz Korwin-Mikke to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny politycznej.

W środę 23 listopada wieczorem w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej we Wrocławiu miało miejsce otwarte spotkanie z prezesem partii KORWiN (Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja), Januszem Korwinem-Mikke. Obecni byli również inni członkowie partii - Dariusz Szumiło, Robert Iwaszkiewicz i Paweł Przystawa.

Podczas spotkania poruszono temat obecnej sytuacji państwa polskiego, wojny na Ukrainie i tego, jakie zagrożenie dla Polski niesie za sobą konflikt za naszą wschodnią granicą. Korwin-Mikke wypowiadał się również o Aleksandrze Łukaszence i jego stosunku do Vladimira Putina. 80-letni poseł na Sejm RP odniósł się do problemu cenzury i poruszył liczne kwestie geopolityczne.

- Mamy u władzy PiS. Głosi on, że jest partią prawicową, ale my wszyscy doskonale wiemy, że głosi postulaty czysto lewicowe. W dziedzinie obyczajowej natomiast wykazuje poglądy konserwatywne - mówił Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke stwierdził, że nienawiść ukraińsko-rosyjska jest dla nas korzystna. Podkreślił, że Polska nie miała w historii żadnego sporu politycznego z Rosją. Spekulował, że Putin nie chciałby napaść na Polskę, bo miałby wówczas w kraju 38 mln ludzi, którzy go szczerze nienawidzą.

- Łukaszenka to facet z mentalnością dyrektora PGR-u. On robi co może, żeby wywinąć się od kontaktów z Putinem. Nie uznał wejścia Rosji do Doniecka, aneksji Krymu, nie pozwolił na budowę rosyjskich baz wojskowych na Białorusi i tak dalej. Przez 20 lat próbuje uciec od tego zbira z Moskwy - uznał Korwin-Mikke.

Uczestnicy spotkania pytali Janusza Korwina-Mikke m.in. o Unię Europejską, jak partia odnosi się do rzekomej "ukrainizacji Polski", o złoża wartościowych surowców naturalnych na terenie naszego kraju, o możliwość ataku Rosji na Polskę i o skutki wojny na Ukrainie dla naszego kraju. Padło nawet pytanie, który z polityków partii rządzącej jest homoseksualistą. Korwin-Mikke odniósł się do procesu prezesa Kaczyńskiego.

Goście mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z prezesem Korwinem-Mikke, zakupić książkę jego autorstwa z podpisem oraz odbyć krótką pogawędkę na nurtujące tematy.

foto, tekst: doba.pl
Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
pajac, pajac, pajac
aaa poniedziałek, 05.12.2022 13:23
conserve z angielskiego znaczy tyle co chronić, bronić ochraniać. w...
Ranczero niedziela, 04.12.2022 09:13
" Łukaszenka to facet z mentalnością dyrektora PGR-u." Jakiego...
środa, 30.11.2022 10:41
pajac, pajac, pajac