komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 1 marca 2021

Antoniny, Radoslawa

Odkurzacz wodny – pogromca zanieczyszczeń nie tylko dla alergików

wtorek, 19.1.2021 08:45
kategorie artykułu:

Odkurzacz to niezbędne urządzenie w każdym domu. Dzięki niemu usuniesz kurz, resztki jedzenia, roztocza i inne zanieczyszczenia. Pozostaje pytanie, jaki odkurzacz wybrać. Tradycyjny, a może wodny?

Jak działa odkurzacz wodny i czym różni się od tego klasycznego? Jest to urządzenie, które zamiast w worek zostało wyposażone w specjalny filtr wodny, czyli pojemnik napełniony wodą. Dzięki czemu brud, kurz i inne zanieczyszczenia zatrzymywane są w zbiorniku z wodą i nie są wydmuchiwane na zewnątrz, a my możemy cieszyć się czystym i świeżym powietrzem.

Wady i zalety

Odkurzacz wodny posiada liczne zalety, dlatego warto w niego zainwestować. Przede wszystkim zaoszczędzisz na wyminie worków, ponieważ urządzenie wyposażone jest w pojemnik na wodę. Skutecznie wchłania kurz oraz zanieczyszczenia, a przy tym pozostawia czyste, nawilżone powietrze. Niektóre modele posiadają funkcję prania, więc z łatwością pozbędziesz się plam. Taki odkurzacz dodatkowo nawilża powietrze w czasie sprzątania. Jedne z lepszych odkurzaczy wodnych wyposażone są dodatkowo w tradycyjny filtr HEPA, który zatrzymuje 99% zanieczyszczeń – cząsteczki grzybów, pleśni i innych mikroustrojów.

Wadą tych odkurzaczy jest to, iż są cięższe od tradycyjnych, a pojemnik z wodą często trzeba czyścić.

Dla kogo odkurzacz wodny?

Ponieważ wszystkie zanieczyszczenia zatrzymywane są w pojemniku z wodą i nie wydostają się na zewnątrz, są to odkurzacze polecane dla alergików, ale nie tylko. Nie musisz być alergikiem, by korzystać z tego urządzenia. Czyste, zdrowe powietrze jest ważne dla każdego z nas, ponieważ sprzyja zdrowiu, a przede wszystkim zdrowiu dróg oddechowych. Odkurzacz wodny okaże się przydatny dla właścicieli zwierząt i dla dużych rodzin z dziećmi. Jeśli masz zbyt suche powietrze w domu, to odkurzacz wodny na pewno okaże się dobrym wyborem. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie dla seniorów, ponieważ odkurzacz jest dość ciężki.

 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się funkcjami oraz ceną. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem i nie wiesz, jaki odkurzacz wodny kupić, zapoznaj się z rankingiem najlepszych odkurzaczy wodnych.

To urządzenie jest dla tych wszystkich, którzy cenią sobie czyste oraz nawilżone powietrze tuż po odkurzaniu. Sprawdzą się w dużych mieszkaniach. Niektóre, lepsze modele posiadają funkcję prania oraz dodatkowy filtr HEPA dla jeszcze większego komfortu odkurzania. Pomimo swojej wagi i konieczności czyszczenia są to urządzenia skuteczne i funkcjonalne.

 

 
dzisiaj, 5 godz temu
niedziela, 28.2.2021 00:00
sobota, 27.2.2021 19:42
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele