komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 19 października 2020

Ziemowita, Jana

O zdrowym żywieniu dzieci - nowy projekt WCRS

środa, 30.9.2020 14:02 , komentarze: 0 , odsłony: 109
kategorie artykułu:

Nasycamy zdrowiem to nowy projekt Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Jego celem jest pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz poszerzaniu wiedzy na ich temat. Projekt adresowany jest przede wszystkim do rodziców najmłodszych wrocławian, dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Projekt Nasycamy zdrowiem powstał jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie tematyką zdrowego odżywiania, przygotowywania pełnowartościowych posiłków, które są smaczne i zdrowe. W projekcie Nasycamy zdrowiem odbiorcy znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu komponowania zdrowych posiłków. Będą mogli także rozwiać swoje wątpliwości związane z żywieniem dzieci w różnym wieku. Rzetelność przekazywanych informacji ma dla organizatorów pierwszorzędne znaczenie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę sprzeczności, które można znaleźć w Internecie czy mediach.

7 i 8 października odbędą się pierwsze webinary projektu Nasycamy zdrowiem. Prowadzić je będzie psychodietetyk Małgorzata Talaga-Duma, która opowie o roli zbilansowanych posiłków w diecie dzieci. Pomoże także rozwikłać problematyczne kwestie, z którymi często stykają się rodzice:

  •  jak wspierać dzieci z radzeniu sobie z pokusami,
  •  praktyczne porady o tym, jak ograniczyć ilość cukru w diecie i ile cukru powinno być w dziecięcym jedzeniu, jakie zdrowe zamienniki stosować oraz jak unikać podjadania,
  •  wspólna analiza składu popularnych produktów żywnościowych wraz z rozmową o tym, jakie pozycje są szkodliwe lub zbędne, a które powinny znaleźć się z na etykiecie.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.wcrs.wroclaw.pl/nasycamyzdrowiemwebinary


W późniejszym czasie planowane są także warsztaty gotowania online w małych grupach. Prowadzone będą przez dietetyka w czasie rzeczywistym. To okazja, by przećwiczyć przygotowywanie zdrowych i pożywnych dań dostosowanych do wieku i zapotrzebowania energetycznego dziecka. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

 

Wasze komentarze

środa, 14.10.2020 15:16
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki