Nowa trasa rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 342 na finiszu

środa, 21.7.2021 13:54 603 0

Na finiszu są prace związane z budową nowego odcinka pieszo-rowerowego przy ul. Zajączkowskiej. Przybędzie tam 1,2 km wygodnego traktu, który połączy Świniary z Lipą Piotrowską. Jest to inwestycja wzdłuż drogi 342. Przejechaliśmy od Targpiastu przy ul. Pełczyńskiej do rogatek Wrocławia. 

– Trasa pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Zajączkowskiej połączy Świniary z Lipą Piotrowską. To ostatni etap prac przy przebudowie ciągu ulic Obornickiej, Pełczyńskiej i Pęgowskiej – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Wzdłuż trasy posadziliśmy 250 lip. Poza tym droga będzie oświetlona – dodaje Świercz.

Przejechaliśmy nową trasą, na niektórych odcinkach prace nadal trwają, ale pomimo tego udało nam się sprawdzić, jak się jedzie po już ukończonych fragmentach.

– To ważna inwestycja, trasa znajduje się przy drodze wojewódzkiej 342 w kierunku Obornik Śląskich. Przy ulicy Zajączkowskiej brakowało miejsca dla pieszych i rowerzystów, ten odcinek z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo – zaznacza Daniel Chojnacki, oficer rowerowy. 

Droga wojewódzka nr 342 przyjazna dla rowerzystów

W ramach inwestycji wartej ok. 76 mln zł przebudowane zostały cztery ulice na wylocie z Wrocławia: Obornicka, Pełczyńska, Pęgowska i Zajączkowska.

Wykonawca rozbudował m.in. odcinek ul. Obornickiej (od ul. Bałtyckiej do ul. Bezpiecznej), skrzyżowanie ul. Obornickiej z Parnickiego i z Bezpieczną. Powstały ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe, przebudowane zostały perony przystankowe. Wykonano odwodnienie.

Ulica Pełczyńska przebudowana została na odcinku od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do Jana Nowaka-Jeziorańskiego – rondo Kielara (bez skrzyżowania). Prace budowlane objęły skrzyżowania z ulicami Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową i Ćwiczebną. W następnej kolejności wybudowany zostanie nowy wlot ulicy Melioranckiej do Pełczyńskiej.

Prace realizowane są dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)