Bez powodu zniszczył młotkiem drzwi do komisariatu policji. Był kompletnie pijany

czwartek, 11.4.2024 15:54 1472 2

Przyszedł z młotkiem do Komisariatu Policji Wrocław Osiedle i rozbił szybę w drzwiach do jednostki. Napastnika zatrzymali komendant i jego zastępca, którzy obezwładnili mężczyznę. Okazało się, że 55-latek ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia przed godziną 16.00 w siedzibie Komisariatu Policji Wrocław Osiedle przy ul. Kiełczowskiej 15. Nieznany wówczas sprawca zaczął bez powodu uderzać młotkiem w szybę drzwi jednostki Policji. Dźwięk dobiegający z poczekalni zaniepokoił funkcjonariuszy w tym p.o. Komendanta KP Wrocław Osiedle st. asp. Tomasza Pałasińskiego, który natychmiast pobiegł w stronę recepcji, żeby zobaczyć co się dzieje. Wspólnie ze swoim zastępcą kom. Dariuszem Wareckim funkcjonariusze otworzyli drzwi z zamkiem kodowym, za którymi znajdował się mężczyzna trzymający w ręku młotek. Funkcjonariusze dostrzegli popękaną szybę w drzwiach.

W związku z tym komendant wraz ze swoim zastępcą wezwali sprawcę do odłożenia młotka po czym obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest nim 55-letni mieszkaniec Wrocławia, który ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Na szczęście nikomu w tym zdarzeniu nic się nie stało. Straty jakie spowodował mężczyzna uszkadzając szybę drzwiach komisariatu wyceniono na 2 tys. zł. Podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

wtorek, 16.04.2024 17:45
Kilka scenariuszy można tu sie domyślać. Np: nie chcieli podjàć...
rzedokiewka piątek, 12.04.2024 00:24
powiem krótko -debil