komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Niezbędnik baristy, czyli akcesoria potrzebne do profesjonalnego zaparzenia kawy

poniedziałek, 11.1.2021 14:55
kategorie artykułu:

Wyrazisty smak, piękny aromat świeżo mielonych ziaren i estetyczne podanie napoju to idealny zestaw na udany poranek. Nic bowiem tak nie smakuje i pobudza jak pyszna kawa na dobry początek dnia. W jakie akcesoria zatem warto się zaopatrzyć, by zaparzyć kawę niczym profesjonalny barista?

Kawa zestaw startowy dla każdego

Wyrazista kawa to oczywiście świeżo zmielone ziarna. Dlatego niezbędny jest odpowiedni młynek. Jak podkreślają specjaliści tradycyjne młynki odchodzą do lamusa. To właśnie młynek żarnowy odpowiada za właściwą grubość mielenia, nie wytwarzając tym samym zbyt grubych drobin i miału, który zaburza smak ziaren. Nie trzeba specjalistycznego i drogiego sprzętu, by zaparzyć wyśmienitą kawę. Wystarczy drip, który wykorzystywany jest przez licznych smakoszy kawy na całym świecie, do parzenia kawy speciality. Jak drip to oczywiście filtry do urządzenia. Odpowiedni materiał zapewnia właściwą filtrację i nie zaburza smaku kawy. Należy oczywiście wybrać odpowiedni rozmiar do dripa. Za pyszny smak kawy odpowiada właściwa porcja zmielonych ziaren. Niezbędna jest w tym przypadku waga, jednak nie tradycyjna - kuchenna, a baristyczyna. To sprzęt dedykowany specjalnie do parzenia kawy, który posiada odpowiedni zakres obciążenia. Idealne kawa z dripa to również właściwy dzbanek. Odpowiednio wyprofilowana końcówka pozwala przelewać wodę małym strumieniem, a długość szyjki pozwala osiągnąć właściwą temperaturę wody.

Cos dla miłośników idealnego espresso

Espresso cieszy się ogromną popularnością wśród kawoszy. Dlatego można wzbogacić smak kawy, poprzez zastosowanie właściwych urządzeń, które wpłyną na walory smakowe napoju. Co się zatem przyda?

  1. Tamper - zapewnia zmielonej kawie odpowiednią strukturę, by woda spływała równomiernie przez kosz filtra.
  2. Dystrybutor - rozbija grudki i doskonale ubija kawę w sitku.
  3. Mata pod tamper - ochronna podkładka, która chroni blat podczas ubijania kawy.
  4. Dzbanek do mleka - jeśli kawa z mlekiem to tylko ze spienionym.
  5. Termometr - uzupełnienie dzbanka. Pozwala na utrzymanie prawidłowej temperatury.
  6. Waga baristyczna - to niezbędnik każdego, kto chce odmierzyć idealną porcję kawy.
  7. Niezbędne dodatki i akcesoria - ściereczki, pędzle, szczoteczki są pomocne przy czyszczeniu sprzętu, głównie dysz.

Kawa alternatywna - odpowiednie ziarna najwyższej jakości

Alternatywne metody parzenia kawy zyskują na popularności. Oprócz oczywistych akcesoriów baristycznych dostępnych obecnie dla każdego nie może zabraknąć właściwych ziaren. Kawy speciality to ziarna najwyższej jakości, które selekcjonowane są według odpowiednich wymogów. To ziarna bez defektów, odpowiednio palone, które wydobywają smak prawdziwej kawy.

Aby zaparzyć profesjonalną kawę wystarczy kilka drobiazgów, by cieszyć się wyrazistym smakiem i aromatem. Zestaw startowy to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika kawy. Warto również dołączyć przewodnik z instrukcjami parzenia kawy krok po kroku i poznać inne smaki oraz alternatywne metody parzenia pysznego czarnego napoju.

 

 
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki