Nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, doprowadzając do kolizji

środa, 12.1.2022 09:43 214 0

Wrocławscy policjanci obsługiwali zdarzenie drogowe, do którego doszło w Mirkowie. Z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu, wynika, że jeden z kierujących nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, doprowadzając do zderzenia z innym prawidłowo jadącym kierującym. Poszkodowany w tym zdarzeniu, z urazem ręki, trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Policjanci z drogówki, zajmujący się na co dzień obsługą zdarzeń drogowych, zostali skierowani do podwrocławskiego Mirkowa. Na miejscu zastali mocno uszkodzone pojazdy i dwóch kierujących.

Pojazdy znajdujące się na środku skrzyżowania znacząco utrudniały ruch w tym miejscu. Dlatego policjanci niezwłocznie przystąpili do ustalania szczegółów zdarzenia celem jak najszybszego udrożnienia drogi.

Na jaw wyszło, że kierujący dostawczym Volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjeżdżając na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła dla jego kierunku jazdy. W tym czasie, w kierunku Wrocławia, poruszał się prawidłowo jadący kierujący osobowym BMW. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń jednak, w związku z urazem ręki, konieczne było przewiezienie poszkodowanego kierującego do jednego z wrocławskich szpitali.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)