Nie tylko woda z solą. Oto 5 polecanych metod na zwalczanie mrówek

piątek, 26.2.2021 17:37 189

Mrówki stanowią prawdziwą zmorę posiadaczy ogrodów. Niestety coraz częściej spotykane są również w domach. Choć pozornie nie są groźne, w rzeczywistości zwalczanie mrówek to konieczność. Wszystko ze względu na choroby, które przenoszą. Podpowiadamy, jak przeprowadzić skuteczne zwalczanie mrówek.

Zwalczanie mrówek z pomocą roślin

Jak się okazuje, w zwalczaniu tych owadów mogą być pomocne niektóre rośliny. Odpowiedzią na pytanie, czym zwalczyć mrówki, jest na przykład mięta. Warto posadzić ją nieopodal miejsca bytowania mrówek. Można również rozłożyć liście mięty.

Podobnie działają liście pomidora. Jednak czy są to metody skuteczne? Tak naprawdę tylko częściowo. Zarówno mięta, jak i liście pomidora odstraszają mrówki. W miejscu, gdzie pojawiają się te rośliny, nie ma mrówek. Niestety zwykle przenoszą się one jedynie metr, lub kilka metrów dalej.

Jak zwalczyć mrówki? Zastosowanie specjalistycznego żelu

Domowe metody wykazują pewną skuteczność, jednak można również skorzystać z profesjonalnej pomocy, kiedy tylko pojawią się mrówki w domu. Jak zwalczać te owady w pełni profesjonalnie? Najczęściej stosuje się żelowanie. Skuteczne zwalczanie mrówek tą metodą oferuje m.in. firma Stander.

Polega to na rozłożeniu specjalistycznego żelu na obszarze okupowanym przez mrówki. Żel zawiera substancje powodujące likwidację każdego osobnika, który będzie miał z nią kontakt. Metoda jest bardzo skuteczna. Co więcej, jest bezpieczna dla człowieka. Tym samym przy pomocy żelu można przeprowadzić zarówno zwalczanie mrówek ogrodowych, jak i domowych.

Zwalczanie mrówek metodą ULV

Kolejna profesjonalna odpowiedź na pytanie, jak zwalczyć mrówki, to metoda ULV. Jej zastosowanie oznacza rozpylanie mgły ze środkiem biobójczym na terenie występowania mrówek. Ograniczeniem tej metody jest szkodliwość środka biobójczego dla człowieka. Jeśli zatem mrówki są likwidowane w domu, mieszkańcy muszą go wcześniej opuścić. Zwalczanie mrówek metodą ULV jest bardzo szybkie i niezwykle skuteczne.

Preparaty naturalne

Alternatywą dla profesjonalnych metod zwalczania mrówek, są metody naturalne. Wśród nich stosowanie preparatów pochodzenia naturalnego. Przede wszystkim są to rozmaite środki roślinne. Należy podkreślić, że niektóre z nich wykazują się całkiem dużą skutecznością.

Tak jest między innymi z wyciągiem z bylicy piołun. Niestety jej zastosowanie ma pewne ograniczenia. Preparat powoduje wyjałowienie gleby. Innymi słowy, w miejscu, gdzie środek zostanie rozpylony, nic już nie urośnie.

Zwalczanie mrówek sokiem z cytryny

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów zwalczania mrówek jest zastosowanie soku z cytryny. Czy rzeczywiście jest on skuteczny? Okazuje się, że sok z cytryny faktycznie dosyć skutecznie odstrasza mrówki. Niestety nie jest on najlepszą odpowiedzią na pytanie, czym zwalczyć mrówki. Działa podobnie jak mięta, jedynie odstraszając owady, ale ich nie likwidując. Tym samym nie pozwala całkowicie się ich pozbyć. Polecamy zatem inne, skuteczniejsze metody zwalczania mrówek.

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz