komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury

Nie rezygnuj z eventów – przenieś je do sieci!

poniedziałek, 21.9.2020 11:19
kategorie artykułu:

Spokojnie, to tylko pandemia. Świat, choć zatrzymał się na chwile, pędzi dalej i ani myśli odpoczywać w najbliższym czasie. To, że w pewne miejsca nie można się udać, a pewnych imprez nie można obecnie organizować w standardowej formie zupełnie nie oznacza, że trzeba z tego wszystkiego rezygnować. Ba, wiele aktywności i form ciekawych wydarzeń dla firm i biznesów zyskało na jeszcze na atrakcyjności. Które eventy mogą być jednocześnie ciekawe, zajmujące i interesujące bez konieczności opuszczania domowych pieleszy? Jak przykuć uwagę uczestnika, który w ramach danej imprezy integracyjnej przebywa w domu, a jego „dress code” stanowią obecnie kapcie, dresowe spodnie i podkoszulek z logotypem „NASA”?

Dobry konferansjer to podstawa

Należy pamiętać, że integracja online jest bardzo specyficzna, a żeby okazała się sukcesem, musi różnić się od wszystkiego, co zazwyczaj pracownicy robią w wolnym czasie przed ekranem swoich komputerów czy telefonów komórkowych. Nie wystarczy „włączyć im gry” – pracownicy to nie dzieci, które wystarczy czasem posadzić przed telewizorem by mieć ich z głowy. Event musi prowadzić żywa (dosłownie i w przenośni) osoba, która swoim głosem i podejściem zainteresuje, zajmie i zachęci uczestników. Odpowiednia animacja jest gwarantem sukcesu, a dzięki niej pracownicy będą mieli przekonanie, że robią coś ciekawszego niż codzienne granie w internetową strzelankę z grupę nieznanych im ludzi.

Teleturniej

Doskonałym pomysłem jest odegranie jednego z kultowych już teleturniejów jak Jeden z Dziesięciu czy Milionerzy. Jeżeli animator pozwoli wczuć się w klimat takiego show i odegra swoją w rolę w charakterystyczny dla danego programu sposób, to efekt jest murowany a zabawa będzie naprawdę dobra. Zabawy tego typu są interaktywne i bardzo dynamiczne, co sprawi, że nie będzie można tak po prostu odejść od monitora, po drodze ugotować zupę i pobawić się z pieskiem, by wrócić za pół godziny. Element przyjaznej rywalizacji, humoru i charakteru danego programu to recepta na świetnie spędzony czas.

Wspólna twórczość

Nieco dłuższym, ale równie ciekawym przedsięwzięciem jest zorganizowanie teamu wokół ciekawego projektu – na przykład tworzenia teledysku lub filmu. Poprzez np. video-konferencję, team będzie musiał napisać scenariusz takiego obrazu, a potem nagrać jego elementy pozostając np. w domu lub korzystając z przedmiotów nakreślonych wcześniej w poleceniu. Organizator przedsięwzięcia może później w humorystyczny sposób połączyć ze sobą prace wszystkich członków zabawy, a powstały w efekcie film będzie bardzo przyjemną pamiątką wspólnej zabawy.

Ciekawe i przemyślane motywy przewodnie danego klipu, np. „wstawanie do pracy” albo „walka z budzikiem” pozwolą na uwolnienie wyobraźni uczestników i przy okazji zapewnią chwilę śmiechu, dobrego humoru i satysfakcji ze stworzenia czegoś wspólnymi siłami.

Artykuł powstał z agencją Argentum Event z Wrocławia. Eventy online to ich specjalność!

 

 

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki