Nie masz gdzie usiąść w salonie? Postaw na ekskluzywne narożniki!

poniedziałek, 3.5.2021 23:39

Żyjemy w czasach, kiedy każda branża rozwija się w szaleńczym tempie. Odnosi się to również do przemysłu meblarskiego. Jeszcze 30 lat temu sytuacja w Polsce wyglądała trochę inaczej. Nikt nie zastanawiał się nad tym, czy mebel pasował do wnętrza mieszkania lub domu. Cieszono się, że udało się jakiś kupić. Można powiedzieć, że obecnie jesteśmy rozpieszczani ogromem wyboru. Chcesz kupić pozłacany żyrandol? Proszę bardzo, na pewno taki znajdziesz. A ekskluzywne narożniki do salonu? To też nie jest żaden problem, co wyjaśnimy Ci w tym artykule.

Czym są ekskluzywne narożniki?

W zasadzie to ciężko jest stwierdzić, czym są ekskluzywne narożniki. Dla jednych będą wykonane ze skóry, z przymocowaną lampką i miejscem na napoje. Inna osoba, będzie uważała, że ekskluzywność wyraża się poprzez uniwersalność i  za takowe uzna narożniki, które będą spełniały również funkcję łóżka. Ile osób tyle opinii. Można jednak ostrożnie stwierdzić, że im więcej narożnik posiada udogodnień, które nie  wpływają na jego estetyczny wygląd, tym bardziej może się wydawać ekskluzywny.

Funkcje, które Cię zainteresują

Większość osób uważa narożnik jedynie za miejsce do siedzenia. Niewielu klientów zdaje sobie sprawę z tego, że może on posiadać mnóstwo funkcji, umilających nam spędzanie wolnego czasu. Jedna z nich i w naszym mniemaniu podstawową, są regulowane zagłówki. Umiejętne ich ustawienie sprawi, że poczujesz się, jakbyś siedział w wygodnym fotelu. To samo tyczy się zresztą regulowanych  podłokietników.

Innym ciekawym rozwiązaniem, są ukryte w narożniku pufy. Wyobraź sobie, że odwiedza Cię więcej gości, niż to sobie zaplanowałeś? W takim wypadku nie musisz odstępować komuś swojego miejsca. Po prostu wyjmujesz z narożnika schowaną pufę. Zazwyczaj nie jest ona zbyt duża, ale spełni swoje zadanie idealnie. W dodatku, po schowaniu jej, do narożnika, najczęściej nie jest widoczna. 

Za mało? A co powiesz na ukryty w narożniku barek, z lampką. Z pewnością jest to dosyć innowacyjny pomysł, nieprawdaż? Przydaje się, gdy oglądasz mecz i nie chce Ci się podejść do lodówki po jakiś mocniejszy trunek. W innym wypadku zawsze możesz skorzystać z lampki, na przykład podczas wieczornego czytania książki. 

Za dobry przykład ekskluzywnego narożnika, może posłużyć model Solfeggio W199, ze sklepu Kler. Jeśli szukasz czegoś elitarnego, to z pewnością Cię zadowoli. Posiada większość wyżej wymienionych udogodnień.

Jaki materiał jest najlepszy?

Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić i w zależności od tego, co oczekujesz od narożnika, różny materiał będzie dla Ciebie najlepszy. Z ekskluzywnością najbardziej kojarzy się skóra. Jest to naturalne, bardzo trwałe tworzywo, w dodatku bardzo eleganckie. Narożniki skórzane pasują w zasadzie do każdego rodzaju pomieszczenia, gdyż można dobrać je w różnej kolorystyce. Ich niewątpliwym atutem jest większa odporność na plamy. Do minusów tego rozwiązania można zaliczyć dosyć wysoką cenę, w porównaniu do innych materiałów oraz konieczność wykonywania zabiegów konserwujących. 

Innym przykładem materiału na narożnik są różne tkaniny. Prawdopodobnie są najpopularniejszym tworzywem dostępnym na rynku. Ich niezaprzeczalnym atutem jest niższa cena, niż skóry oraz większa dostępność modeli narożników, które wykorzystują ten rodzaj materiału. Więc jeśli zdecydujesz się na niego, to będziesz miał większą możliwość wyboru nowego mebla. Co do negatywów, narożniki obite materiałem będą mniej odporne na brud i ewentualne uszkodzenia.

Trzecim przykładem surowca, wykorzystywanego do obić narożników, jest tworzywo syntetyczne. Jest to materiał, który posiada wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie cena. Ponadto syntetyki są stosunkowo odporne na zabrudzenia. Łatwo imitują inne materiały. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to tworzywo sztuczne. Zresztą zgaduję, że jeśli naprawdę jesteś zainteresowany produktem w górnej półki, to nie jest to coś dla Ciebie.

Najważniejsza wygoda

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stały się zakupy online. Ludzie kupują w ten sposób dosłownie wszystko. Niewątpliwie jest to duże udogodnienie, lecz nie wszystko można w ten sposób wybrać. Takim przykładem są właśnie narożniki. Zdjęcia ze stron internetowych często mocno odbiegają od realnego wyglądu mebla. Niektóre sklepy za bardzo ingerują w edycję fotografii. Jednak jest ważniejszy aspekt od tego wizualnego. Wygoda. Jeśli na narożniku nie będzie się dobrze siedzieć, to jaki ma sens kupowanie go? Koniecznie musisz sprawdzić, czy jest wygodny, a jeśli nie, to poszukać czegoś innego. Wprawdzie nie jest to obraz, którego jedynym celem jest upiększenie pomieszczenia.

Ekskluzywność nie za wszelką cenę

Niezależnie od tego, jak wspaniały narożnik kupisz, na nic się to zda, jeśli nie będzie pasował do wystroju pokoju. Jeśli przykładowo narożnik zajmuje całe pomieszczenie, w taki sposób, że ledwo da się po nim poruszać, to nie jest to ani estetyczne, ani wygodne. Co więcej, wizualnie pomniejsza wnętrze. Warto więc kupować z głową. Zamiast dekorować pokój, tak żeby pasował do narożnika, warto kupić narożnik, który będzie pasował do gotowego już pomieszczenia. Lepiej dobrze się zastanowić i być pewnym, że dany mebel nam odpowiada. Tym bardziej że za ekskluzywne narożniki trzeba słono zapłacić.  

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz