NH: „Titane” Julii Ducournau ze Złotą Palmą! Film premierowo w Polsce na 21. Nowych Horyzontach

niedziela, 18.7.2021 10:55 601 0

Dziś poznaliśmy zwyciężczynie i zwycięzców 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Najważniejsze wyróżnienie – Złota Palma – trafiła w ręce Julii Ducournau, autorki Titane. Zwycięski film z Cannes będzie można zobaczyć premierowo w Polsce już w sierpniu – w ramach tegorocznej edycji Nowych Horyzontów! Co więcej, polskim dystrybutorem Titane jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – będziemy mieli wielką przyjemność wprowadzić ten znakomity tytuł do polskich kin!

Titane, reż. Julia Ducournau

Ale to nie koniec pięknych wiadomości z ceremonii wręczenia nagród: Memoria Apichatponga Weerasethakula zdobyła Nagrodę Jury (ex aequo z Ahed’s Knee Nadava Lapida)! Najnowszy film tajskiego mistrza również zaprezentujemy premierowo podczas 21. Nowych Horyzontów, a jako Stowarzyszenie NH wprowadzimy ten tytuł do polskich kin.

Memoria, reż. Apichatpong Weerasethakul

Wielkie brawa należą się Leosowi Caraxowi, zdobywcy lauru dla Najlepszego Reżysera. Jego elektryzującą Annette będzie można zobaczyć na ekranach wrocławskich kin w trakcie tegorocznych Nowych Horyzontów. Polskim dystrybutorem tego tytułu jest Gutek Film.

Annette, reż. Leos Cara

Bardzo cieszy nas także nagroda za Najlepszy Scenariusz dla Drive My Car Ryusuke Hamaguchiego – ten film również znajdzie się w programie 21. Nowych Horyzontów. Gratulujemy Gutek Film, polskiemu dystrybutorowi Drive My Car!

Drive My Car, reż. Ryusuke Hamaguchi

Grand Prix trafiło w ręce Asghara Farhadiego – za film Bohater (i ex aequo do Juho Kuosmanena za Compartment No.6). Wspaniałe dzieło irańskiego reżysera widzowie Nowych Horyzontów zobaczą już w przyszłym miesiącu, a jego dystrybucją w Polsce zajmie się Gutek Film.

Bohater, reż. Asghar Farhadi

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia. Więcej szczegółów: nowehoryzonty.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)