Neony wykonane w technologii LED, hitem ostatnich miesięcy! Darmowe projekty w Digital Center

czwartek, 13.1.2022 12:28 118

Neony LED hitem zeszłego roku! Zarówno jako forma wystroju wnętrza, jak i metod prezentacji firmowych szyldów. Jeżeli chcesz wypełnić domowe wnętrze świecącym motywem lub pokazać logo własnej firmy w atrakcyjny sposób, to warto dowiedzieć się o neonach nieco więcej.

 

Krótka historia neonów

Historia neonów rozpoczęła się w 1910 roku, kiedy to opracowano lampy wyładowcze. Efekt świetlny możliwy był w nich poprzez wyładowania elektryczne w oparach gazów i metali, zamkniętych w szklanej przestrzeni pokrytej luminoforem w proszku. Neony oraz ich skład były różne, tak samo jak i kolory będące odzwierciedleniem zastosowanej mieszanki.

Nazwa neon pochodzi więc od jednego z gazów, które rozświetlały neony, czyli neonu. Ta właśnie substancja w połączeniu z bezbarwnym szkłem jawiła się czerwonym światłem i należała do najtańszych mieszanek, jakie stosowano w neonach. Stąd właśnie motyw tego koloru tak często wykorzystywany był w kasynach i temu podobnych lokalach.

W neonach stosowano różne warianty, w tym z domieszką z argonu, rtęci, helu, kryptonu czy ksenonu. Szkła bezbarwnego jak i barwionego. Odpowiednie proporcje oraz dodatki z luminoforów zapewniały rozmaite barwy. Od pastelowych odcieni, po kolory mocno rzucające się w oczy, takie jak odcienie żółci, fioletu, błękitu czy czerwieni.

Jednak taka forma neonu byłaby nie do zaakceptowania w domowych warunkach, gdzie uszkodzenie szkła wiązałoby się z wydostaniem niebezpiecznych i trujących gazów i substancji. Dzisiejsza technologia pozwala cieszyć się neonowym blaskiem w zupełnie nowej, bezpiecznej odsłonie!

 

Neony LED jako odpowiednik neonów gazowych.

Neony, które obecnie najczęściej zdobią firmowe szyldy, domowe przestrzenie i lokale usługowe to zupełnie inna technologia. Tania i przede wszystkim, bezpieczna dla zdrowia. Neony, które możecie dziś zamawiać w wielu sklepach internetowych to nic innego jak taśmy LED, które przybrały odpowiednie kształty dzięki specjalnie projektowanej formie i konstrukcji. Owszem, do dziś napotkamy się na neony, w klasycznej, szklanej oprawie, ale te będą kilkukrotnie droższe, zapewniając praktycznie ten sam efekt.

 

Neony mogą przybrać dowolny kształt, rozmiar i formę.

Dziś, jedynym ograniczeniem jest Twój budżet i fantazja, bo neony mogą odzwierciedlić praktycznie każdy kształt i każdy kolor. To właśnie dzięki tej dowolności spotykamy się z tak bogatą ofertą sklepów internetowych czy firm zajmujących się produkcją neonów na zamówienie. Czyli zupełnie od podstaw.

Co ważne w kwestii producentów neonów, to fakt, że korzystać można z zaproponowanych i gotowych już wariantów. A można także stworzyć swój własny neon, wypełniając specjalne formularze kontaktowe. Dzięki takim możliwościom można stworzyć nie tylko firmowe logo, ale uposażyć swój dom czy mieszkanie w nietuzinkowe i unikatowe neony, które rozświetlą firmowe lub prywatne pomieszczenia.

 

Efekt murowany! Jeśli i Ty szukasz podobnych rozwiązań, polecamy zajrzeć na stronę Digital Center i dopytać o szczegóły ewentualnych zamówień. Znajdziesz tam gotowe produkty jak i możliwość stworzenia własnego neonu od podstaw.

 

zdjęcia: materiał partnera