komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 29 listopada 2020

Blazeja, Saturnina

Najnowsze trendy w świecie zabawek dziecięcych

piątek, 23.10.2020 10:16 , odsłony: 111
kategorie artykułu:

Rynek zabawek cały czas się zmienia oraz ewoluuje. Pojawiają się nowe rodzaje produktów, powracają stare a inne odchodzą w niepamięć. Najmłodsi potrafią być bardzo wybredni w kwestii zabawek, dlatego warto być świadomym obecnych i przyszłych trendów na tym specyficznym i dynamicznym rynku. W ten sposób można uniknąć nieprzyjemnej sytuacji jaką jest na przykład kupno nietrafionego prezentu.

Jakie są trendy?

Trendy w świecie zabawek kreowane są przez wiele niezależnych czynników. Może być to obiekt zainteresowania społeczeństwa w danym momencie, czyli na przykład ekologia. Może być to popkultura, czyli to co jest w kulturze popularne w danym czasie - na przykład najnowsza animowana bajka. Mogą to być również czynniki związane z rozwojem technologii, czyli inteligentne zabawki. Trendy te z roku na rok się zmieniają, jednak planując zakup zabawki warto je przejrzeć i w ten sposób wybrać coś odpowiedniego oraz ciekawego.

Zabawki ekologiczne

Trend ten związany jest z coraz większą świadomością społeczeństwa na temat ekologii oraz przyrody. Zabawki ekologiczne wykonane są z naturalnych materiałów lub materiałów pochodzących z recyklingu przy zachowaniu zasad odpowiedzialnego biznesu. Zabawki tego typu posiadają również wartość edukacyjną w postaci nauki najmłodszych o konieczności dbania o środowisko i wpływu tego procesu na ich przyszłość.

Zabawki nowoczesne 

Rozwój technologii przez ostatnie lata oraz jej wszechobecność sprawia, że coraz częściej dzieci sięgają po urządzenia typy smartphony czy smartwatche. Popularniejsze stały się również gry video lub zabawki inspirowane You Tubem. Choć można mieć odmienną opinię na temat tego, czy ten trend jest pozytywny, czy też negatywny, to nie ulega wątpliwości, że istnieje i z roku na rok jest coraz bardziej widoczny. Warto jednak pamiętać o umiarze i zachęcać dziecko do zróżnicowanych form zabaw oraz zabawek.

Zabawki nastawione na współpracę i akceptację

Zabawki tego typu podczas zabawy uczą najmłodszych akceptacji, tolerancji oraz zrozumienia siebie samego i innych. Pomagają również uniknąć wykluczenia osób niepełnosprawnych lub o innym pochodzeniu. Trend ten wynika z coraz większej świadomości zagadnienia inteligencji emocjonalnej, które często jest pomijana w procesie edukacji a stanowi niezwykle ważny składnik osobowości. 

Mając świadomość powyższych trendów można zdecydowanie lepiej zaplanować zakup oraz wybrać odpowiedni dla dziecka prezent. Przy wyborze jednak zawsze należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i wybór należy dostosować przede wszystkim do jego potrzeb, preferencji oraz wieku. Dobranie zabawki do wieku jeszcze szczególnie ważne, ponieważ starsze dziecko nie będzie zadowolone z zabawki przeznaczonej dla noworodka i na odwrót.

Gdzie znaleźć tego typu zabawki

Zabawki dla dzieci prezentujące najnowsze trendy najłatwiej znaleźć w specjalistycznych sklepach. Jednak sklepy te nie są tak popularne i wszechobecne, więc najprostszą drogą do zakupy takiej zabawki jest sklep online. Jednym z nich jest na przykład www.moonstore.pl. Można tam znaleźć najnowsze zabawki renomowanych producentów, takich jak:

• CRAYON ROCKS,

• MIMIJUMI,

• GRIMM'S,

• EKOBO,

• KALAMATI,

• MEMI,

• BIBS,

• DOIDY CUP,

oraz wielu innych. Dostępne są zabawki różnego typu oraz dla różnej kategorii wiekowej, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego. Jako, że dzieci bywają wybredne, to szeroki wybór jest niezwykle ważną zaletą tego serwisu.

Podsumowanie 

Rynek zabawek staje się coraz bardziej kreatywny. Trudno jest nadążyć za zmieniającymi się trendami, jednak warto poświęcić na to niewielką chwilę i sprawić, że najmłodsi będą zadowoleni z prezentu jak nigdy wcześniej!

 

 
piątek, 27.11.2020 21:28
piątek, 27.11.2020 14:57
piątek, 27.11.2020 11:22
czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele