Najlepsze polskie uczelnie dla Ukraińców według UP-STUDY

piątek, 12.8.2022 11:40 374

Wybór studiów jest niewątpliwie ważną decyzją, która rzutuje na dalszą przyszłość. Coraz więcej obywateli Ukrainy podejmuje studia w Polsce, co jest w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że wiele uczelni oferuje ciekawe kierunki, ale też możliwości rozwoju zawodowego. Warto poznać najlepsze polskie uczelnie dla Ukraińców według UP-STUDY, co pomoże dokonać trafnego wyboru.

Najlepszych uczelnie według UP-STUDY w różnych polskich miastach

Jeżeli chcecie podjąć studia w Polsce, to oczywiście musicie pamiętać, o tym jakie wymogi formalne należy spełnić. UP-STUDY to ośrodek oświaty polskiej, który działa już od 16 lat i oferuje wsparcie Ukraińcom przy rekrutacji na polskie uczelnie. Wystarczy wypełnić ankietę, odbyć konsultację telefoniczną, zarejestrować się na rozmowę kwalifikacyjną, udać do biura ośrodka oświaty, który gwarantuje bezpłatne kursy języka polskiego. Oferuje również wsparcie w procesie rekrutacji. Można dowiedzieć się jakie uczelnie są najbardziej renomowane i na które kierunku warto aplikować. Ośrodek oświaty polskiej współpracuje z najlepszymi polskimi uczelniami. Według rankingu zamieszczonego na stronie warto zapisać się na studia do warszawskich uczelni takich jak: Akademia Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas, Wyższej Szkoły Zarządzania. Nie tylko warszawskie uczelnie są dostępne, bo można również aplikować na Akademię Nauk Społecznych w Krakowie czy Politechnikę Wrocławską, a nawet Uniwersytet Olsztyński. 

Dlaczego warto skorzystać z oferty studiów w Polsce? Poznaj ranking uczelni według UP-STUDY

Korzystając z UP-STUDY można zyskać wiele korzyści. Na stronie znajdziecie nie tylko ranking polecanych uczelni, ale też możecie skorzystać z pomocy przy znalezieniu mieszkania. Dodatkowo dla niektórych uczestników oferowane są stypendia wynoszącej 50% czesnego. Biorąc pod uwagę ceny czesnego, najlepszą ofertę w Warszawie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Warto wiedzieć, że jest to jedna z największych międzynarodowych uczelni w Polsce. Na uczelni studiują studenci z ponad 100 krajów. Ukraińcy mogą skorzystać z bezpłatnego kursu językowego dodatkowo uniwersytet prowadzi konkurs, gdzie losowane są stypendia. Można też skorzystać z UP-SUPPORT, który jest świetnym wsparciem dla studentów. Można liczyć na pomoc przez cały okres studiów. Kolejną dobrą uczelnią jest Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Można zapisać się na jeden z wielu kierunków, takich jak choćby Bezpieczeństwo wewnętrzne czy Logistyka. Warto też wiedzieć, że absolwenci bardzo łatwo znajdują zatrudnienie po ukończeniu uczelni. Do tego już w trakcie studiów mogą skorzystać z płatnego stażu. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Akademia Leona Koźmińskiego. W tym przypadku cena czesnego jest nieco wyższa niż w dwóch wcześniejszych uczelniach, ale za to jest to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w ramach programu UP-STUDY. 9 na 10 absolwentów tej szkoły wyższej znajduje zatrudnienie.