Najlepsza klimatyzacja do domu i biura firmy Celtron

środa, 22.9.2021 14:00 1852

Wraz z ocieplaniem klimatu, coraz więcej użytkowników prywatnych i firmowych stawia na zakup klimatyzatorów. Możliwe do zamontowania w domu czy biurach, klimatyzatory dostępne są w kilku rodzajach. Coraz bardziej doceniamy klimatyzację także w mieszkaniu i wszelkich pomieszczeniach wspólnych, gdzie spędzanie dłuższej ilości czasu podczas upałów, byłoby nie do zniesienia, gdyby nie klimatyzator. Czym jest klimatyzacja i czym się różni od wentylacji? Jakie są zalety klimatyzacji? Gdzie znajdziemy najlepsze usługi klimatyzacji?

Słów kilka o klimatyzacji

Ten, kto wyposażony jest w klimatyzację niewątpliwie jest szczęściarzem. Sprawdza się ona praktycznie we wszystkich miejscach - czy to w domu czy w pracy. Montaż klimatyzacji w swoim domu wpływa na komfort domowników przez cały dzień. W zależności od potrzeb, można zamontować klimatyzator w ścianie czy na suficie. Na początku jednak niezbędne jest wyjaśnienie, iż wentylacja i klimatyzacja to dwa odrębne systemy. Wentylator jest niezbędny w każdym domu i wymienia powietrze zanieczyszczone na czyste. Tymczasem klimatyzator nadaje występującemu powietrzu konkretnych walorów i parametrów. Zazwyczaj mówimy o ochładzaniu powietrza, choć są również modele z możliwością jego ogrzewania. Tu warto też wspomnieć, że na rynku mamy też osuszacz powietrza, którego zadaniem jest głównie niwelowanie nadmiarowej wilgoci z powietrza.

Korzystając z klimatyzacji odpowiednie jest zachowanie jej właściwych parametrów. Wbrew pozorom, klimatyzacja nie spowoduje infekcji, jeśli będzie dobrze zamontowana. Przyjmuje się, że nasz organizm latem, w pomieszczeniu zamkniętym potrzebuje temperatury ok 23-26 stopni Celsjusza i wilgotności ok 40-60%. Dodatkowo różnica temperatur między pomieszczeniem klimatyzowanym i neutralnym powinna wynosić maksymalnie 7 stopni Celsjusza. Jeśli więc zgodnie z tymi parametrami nastawimy klimatyzator, osiągniemy optymalne warunki termiczne.

Myśląc o montażu klimatyzacji, polecamy zajrzeć na stronę https://www.celtron.com.pl/klimatyzacja/

Rodzaje klimatyzatorów

Decydując się na zakup klimatyzacji możemy wybrać jej różne rodzaje: klimatyzatory ścienne, klimatyzatory kanałowe, klimatyzatory kasetonowe, klimatyzatory podłogowo-sufitowe. Ostatni spotkamy zazwyczaj w sklepach, kasetonowy dedykowany jest dla dużych powierzchni. Podobnie, klimatyzator kanałowy potrzebuje kanałów do rozprowadzenia powietrza, więc stosowany jest głównie w dużych halach przemysłowych. Klimatyzator ścienny najczęściej za to spotkamy w domach.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszamy tutaj

Zalety klimatyzacji

Dobra klimatyzacja przede wszystkim zapewnia nam komfort termiczny. Latem, gdy panują upały, nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość schłodzenia się za pomocą klimatyzatora. Sprawnie i dobrze zamontowany, nie wpłynie również na zwiększenia ryzyka infekcji. Inwestycja w klimatyzację to także inwestycja na wiele lat, są to urządzenia trwałe, tym bardziej, jeśli możemy postawić na dobry serwis klimatyzacji. Klimatyzacja to dobre rozwiązanie dla alergików, gdyż pozwala usunąć bakterie, drobnoustroje i alergeny.

Mimo tego, że osuszacz, jonizator czy opcja ogrzewania powietrza to odrębne zdolności, jakie może posiadać klimatyzacja, to jednak dzięki nim istnieje możliwość usuwania z powietrza zbędnej wilgoci. Zapewniają one również bonus w postaci sterylniejszego wpływu na powietrze.

Celtron - firma idealna dla Ciebie

Korzystając z firmy Celtron, zyskują Państwo najlepszą usługę w korzystniej cenie. Posiadamy bardzo duże doświadczenie na rynku klimatyzacji, oferując klientom produkty spełniające wszelkie oczekiwania. Oferujemy profesjonalny montaż, instalację, serwis i doradztwo. Profesjonalnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i pomożemy dobrać odpowiedni model dla Państwa potrzeb.

Dobra firm nie kończy współpracy z klientem na zamontowaniu urządzenia, ale proponuje pełen pakiet usług, czym podnosi komfort i poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i polityki na stronie https://www.celtron.com.pl/