komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 16 lipca 2020

Mariki, Benity

Najciekawsze kuchenne aranżacje z wykorzystaniem tapet - zmywalne tapety do kuchni

piątek, 26.6.2020 21:00
kategorie artykułu:

Nie wszyscy wiedzą o tym, że w kuchni z powodzeniem wykorzystać można tapetę. Nowoczesne tapety są bowiem produktami odpornymi na działanie wilgoci, które można szorować czy myć przy użyciu środków chemicznych. Ponadto tapety do kuchni są dość tanie i dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Jakie zatem tapety wybrać do kuchni i gdzie je zastosować?

Tapeta w kuchni? Dlaczego nie!

W kuchni wciąż najczęściej spotkać się można z płytkami ceramicznymi. Jest jednak wiele osób, które szukają alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest wspomniana tapeta, która prezentować się może naprawdę efektownie. Dodatkowo wprowadza do wnętrza nieco ciepła i nie posiada trudnych do utrzymania w czystości fug. Nowoczesne tapety są produktami wysokiej jakości, które w sklepach występują w wielu wzorach i kolorach do wyboru. Nie sprawiają ponadto większych problemów w montażu i demontażu. Z tego powodu można je regularnie wymieniać, odmieniając tym samym szybko swoje wnętrze. Nie da się ukryć, że zaletą tapet jest także ich atrakcyjna cena.

tapeta zmywalna do kuchni

W kuchni z uwagi na specyfikę tego pomieszczenia, trzeba oczywiście zastosować odpowiednie tapety. Na  ogół stawia się w tym przypadku na wytrzymałe tapety winylowe, które można szorować nawet przy pomocy środków chemicznych. Spód tapety winylowej jest wykonany z papieru, a wierzch z winylu płaskiego bądź spienionego. Winyl płaski jest odporny na zarysowania. Jednak kładzie się go tylko na idealnie gładkiej ścianie. W przeciwnej sytuacji widać na nim wszelkiego rodzaju nierówności. Winyl spieniony jest grubszy, ale z  drugiej strony łatwiej można go zarysować. Dodatkowo niekiedy tapety winylowe są produkowane na flizelinie, a więc specjalnej włókninie syntetycznej. Są one odporne na wodę, tłuszcz czy ogień. Poza tym skutecznie tłumią hałas. Sklep internetowy decowall.pl daje nam możliwość wyboru odpowiedniej tapety przeznaczonej do użytkowania w kuchni.

Tapety w kuchni - na co postawić i gdzie je przykleić?

Najczęściej w kuchni wykorzystywane są tapety z tematyką kuchenną, ale tak wcale nie musi być. Równie dobrze zdecydować się można na motyw bardziej glamour czy retro. Trzeba pod uwagę wziąć także stylistkę danego wnętrza. W końcu całość musi prezentować się harmonijnie i do siebie pasować.

tapeta kuchenna zmywalna w kratę

Tapetą pokrywa się całe ściany lub tylko ich fragmenty zlokalizowne np. pomiędzy szafkami. W przypadku powierzchni większych i otwartych można sobie pozwolić na efektowne tapety graficzne, które prezentują się bardzo efektownie. W miejscach wąskich lepiej postawić na bardziej klasyczne rozwiązania. Odważniejsze osoby decydują się na przyklejenie tapety nad blatem kuchennym. To przestrzeń narażona na zachlapania. Tapeta więc może z czasem ulec odbarwieniom czy zabrudzeniom. Prezentuje się jednak w tym miejscu bardziej efektownie. Aby ją dodatkowo ochronić można pokryć ją później szkłem. Taka powierzchnia jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, a ponadto dużo bardziej odporna na wilgoć czy tłuszcz.

tapeta ścienna kuchenna w napisy

W pomieszczeniach mniejszych, gdzie nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni, doskonale sprawdza się na ogół tapeta z widokiem. Optycznie powiększa ona wnętrze i nadaje mu przyjemnego charakteru. Sprawia, że można oderwać się chociaż na chwilę od rzeczywistości. Często też tapetą pokrywa się ściany kuchenne w całości. Tutaj jednak należy ostrożnie podejść do kwestii wyboru wzoru, motywu. Tapeta ma być dopełnieniem wnętrza, ale nie może go w żadnym wypadku przytłaczać, dominować. Ciekawym  zabiegiem jest wykorzystanie tej samej tapety w różnych pomieszczeniach np. w salonie połączonym z aneksem kuchennym. W ten sposób można stworzyć ciekawą i spójną aranżację. 

 

 
 
wtorek, 14.7.2020 13:49
poniedziałek, 13.7.2020 15:54
poniedziałek, 13.7.2020 11:37
piątek, 10.7.2020 14:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele