komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 28 lutego 2021

Romana, Ludomira

Na czym polega malowanie diamentowe?

poniedziałek, 22.2.2021 13:25
kategorie artykułu:

Malowanie diamentowe zdobywa coraz większą popularność. Jest to interesujący sposób na spędzenie wolnego czasu oraz nietuzinkowy pomysł na prezent. Na czym polega tak zwane malowanie diamentami? Sprawdźmy.

Co to jest malowanie diamentowe? 

Malowanie diamentowe to innowacyjna technika za pomocą której można stworzyć obraz. Całość polega na osadzaniu kolorowych plastikowych diamentów na klejącym podłożu. 

Do tego celu zamawia się specjalne lepkie płótno, które jest obsadzone wieloma małymi symbolami. Każdy symbol oznacza prawidłowy kolor diamentu jaki należy w danym miejscu umieścić. Zadanie oczywiście polega na umieszczeniu diamentu o odpowiednim kolorze w odpowiednim miejscu. W ten banalnie prosty sposób da się stworzyć obraz, który robi duże wrażenie. Rezultat jaki daje malowanie diamentowe robi naprawdę kolosalne wrażenie.

Źródło zdjęcia: Mariana Rusanovschi / Shutterstock.com

W zestawie do malowania diamentowego znajdziemy płótno samoprzylepne, pisak diamentowy oraz plastikowe diamenty. Zazwyczaj do utworzenia jednego obrazu potrzebnych jest około 20-30 różnych odcieni i kolorów. 

Jak przygotować się do rozpoczęcia zabawy z malowaniem diamentowym? Po pierwsze, rozpakuj wszystkie elementy jakie otrzymasz w zestawie. Następnie rozłóż lepkie płótno na płaskiej, czystej i twardej powierzchni. Następnie wybierz jeden kolor diamencików, od którego chcesz rozpocząć układanie i je rozpakuj. Podczas układania diamentów umieść końcówkę aplikatora w wosku (dzięki temu łatwiej będzie podnosić niewielkich rozmiarów diamenciki). Następnie wystarczy przycisnąć aplikator do wypukłej strony diamentu, odkleić część folii z płótna i umieścić diament w odpowiednim miejscu zgodnie z podanym symbolem. Proces związany z nałożeniem pojedynczego diamentu trzeba wielokrotnie powtórzyć tak długo aż dzieło będzie gotowe.

Źródło zdjęcia: Happy_Nati / Shutterstock.com

Malowanie diamentowe może stać się Twoim nowym hobby?

Diamentowe malowanie bywa również nazywane haftem diamentowym. Jest to połączenie tradycyjnego haftu krzyżykowego z malowaniem po numerach znanym z kolorowanek dla dzieci. Malowanie diamentowe może być znakomitym sposobem na nieprzeciętne hobby lub zaproponowanie ciekawego spędzenia czasu dziecku. Podczas wykonywania tego typu prac manualnych łatwo się skupić i zrelaksować. Można dać umysłowi odpłynąć i odpocząć. Osoby, które lubią artystyczne prace manualne, definitywnie pokochają malowanie diamentami.

Za pomocą diamentów można namalować niemal dowolny obraz. W sklepach oferowane są przeróżne wzory płótna służącego do wyklejenia diamentami. Z reguły są to motywy zwierzęce (np. pies, lew), kwiaty (np. róże, słoneczniki), motywy abstrakcyjne oraz wiele innych. Przykłady wspomnianych motywów przygotowanych do wyłożenia plastikowymi diamentami można znaleźć w sklepie Wymalujtosam.pl. Jeśli malowanie diamentami Cię zainteresował to swój pierwszy zestaw do wyłożenia diamentami kup tutaj.

 

 
dzisiaj, 20 godz temu
sobota, 27.2.2021 19:42
piątek, 26.2.2021 15:41
piątek, 26.2.2021 13:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele