komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 26 stycznia 2020

Tymoteusza, Michała

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły językowej dla własnych pracowników?

wtorek, 14.1.2020 16:44 , odsłony: 180
kategorie artykułu:

Jeśli chcemy znaleźć szkołę językową oferującą kursy dla pracowników firm, zapewne nie będziemy mieli z tym żadnych problemów. Duża konkurencja na rynku sprawia, że placówki tego typu prześcigają się z reklamą swoich usług oferując bardzo szeroki wachlarz szkoleń. Wyzwaniem staje się znalezienie tej najbardziej odpowiedniej szkoły, która będzie w stanie prowadzić efektywną naukę na określonym poziomie. Jak więc znaleźć taką placówkę i czym się kierować podczas dokonywania wyboru?

Metoda nauczania

Metod nauczania języka angielskiego jest obecnie bardzo dużo. Niektóre kładą nacisk na gramatykę, inne bardziej na swobodne porozumiewanie się. Dostosowanie sposobu nauczania do rzeczywistych potrzeb firmy przyniesie najlepsze rezultaty, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru szkoły językowej warto przyjrzeć się metodom nauczania w niej stosowanym. 

Dobrze jest też wybrać placówkę, która przed rozpoczęciem kursu dokładnie zbada umiejętności językowe wszystkich przyszłych kursantów określając poziomy nauki języka, co pozwoli uniknąć powtarzania opanowanego już materiału.  

Liczba uczestników w grupie

Liczba uczestników w grupie wpływa na skuteczność prowadzonych zajęć. Jeśli lektor musi prowadzić dużą grupę, z pewnością nie będzie w stanie poświęcić każdemu wystarczająco dużo czasu i pomóc tym, którzy mają jakieś trudności z opanowaniem danego materiału. Grupa powinna więc liczyć maksymalnie 10 osób. Znajdziemy też oferty szkół proponujących zajęcia w grupach 3- lub nawet 4- osobowych. Choć w takim przypadku cena za kurs będzie wyższa, to z pewnością przełoży się to na lepszą jakość i skuteczność nauczania.  

Zobacz również: https://biznesifinanse24.pl/jezyki-obce-w-biznesie/

Lektorzy

Nauczyciele języków, czyli lektorzy, są kolejnym ważnym elementem na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły językowej. Powinni oni posiadać zarówno wykształcenie kierunkowe, odpowiednie kwalifikacje niezbędne do prowadzenia nauki, jak też doświadczenie zawodowe. Bardzo dobrą opcją jest nauka pod okiem native speakerów prowadzących zajęcia w swoim rodzimym języku. Możliwość szlifowania swoich umiejętności pod okiem takich nauczycieli jest szczególnie ważna, jeśli chcemy nauczyć się dobrej komunikacji werbalnej. Dzięki temu mamy szansę poznać specyficzne konstrukcje i zwroty, które używane są na co dzień w danym języku, kraju czy regionie.  

Opinia i certyfikaty

Opinie o szkołach językowych bardzo często wpływają na nasze decyzje związane z ich wyborem. Najczęściej opieramy się na opiniach naszych znajomych, ale bardzo często bazujemy na informacjach dostępnych w internecie. Musimy mieć jednak świadomość, że bardzo często nie są one zgodne z prawdą, ani nawet nie są pisane na podstawie rzeczywistych doświadczeń kursantów. Dlatego powinniśmy podchodzić to nich z dużą rezerwą. 

Potwierdzeniem jakości nauczania danej szkoły będą certyfikaty, jakie posiada. Te przyznawane są przez zewnętrzne, bezstronne instytucje, które dokonują merytorycznej oceny zarówno samych kursów, jak też lektorów. Ponadto oceniane są umowy zawierane z kursantami, warunki lokalowe, a nawet sposób reklamowania się danej placówki. Warto więc zwracać uwagę na to, czy szkoły, które wytypowaliśmy mogą pochwalić się tego typu certyfikatami.  

Sprawdź ofertę szkoleń języka angielskiego dla firm w Warszawie: https://www.bs-ict.pl/oferta/angielski-dla-firm

Weryfikacja postępów w nauce

Cykliczne sprawdzanie postępów w nauce ma bardzo duże znaczenie, tym bardziej w przypadku kursów organizowanych dla firm. Jest to bowiem wyraźny komunikat dla pracodawcy informujący o zaangażowaniu poszczególnych pracowników. Finansowanie kursów językowych to niemała inwestycja, która powinna przekładać się na zwiększanie kompetencji pracowników w tym zakresie. Brak postępów może świadczyć zarówno o nieskutecznych metodach nauczania, jak też braku woli u pracowników, którzy nie chcą poprawić swoich umiejętności. 

Na rynku znajdziemy również firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu niestandardowych badań językowych pozwalających na określenie polityki językowej firmy czy weryfikacji umiejętności językowych kandydatów do pracy.  

Lokalizacja i wyposażenie szkoły

Jeśli chcesz, aby zajęcia językowe odbywały się poza siedzibą firmy, wtedy lokalizacja szkoły językowej ma ogromne znaczenie. Warto więc wybierać szkoły znajdujące się blisko firmy bądź w lokalizacji, która będzie dogodna dla wszystkich pracowników. Dobrze jest również zwrócić uwagę na wyposażenie, a także wykorzystywane do nauki technologie. Robienie notatek na podstawie danych zapisywanych na tablicy nie jest najlepszą metodą nauki w obecnych czasach. 

 
piątek, 24.1.2020 11:00
piątek, 24.1.2020 10:05
piątek, 24.1.2020 08:41
czwartek, 23.1.2020 10:46
czwartek, 23.1.2020 09:10
czwartek, 23.1.2020 09:01
środa, 22.1.2020 10:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki