komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 3 kwietnia 2020

Ryszarda, Pankracego


MPK powołało Radę Konsultacyjno-Doradczą

poniedziałek, 18.11.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 409
kategorie artykułu:

Przedstawiciele świata nauki, byli prezesi MPK i aktywiści będą doradzać wrocławskiemu przewoźnikowi. Powołana przez prezesa MPK rada ma być organem pomocniczym i opiniotwórczym. To właśnie z jej członkami spółka będzie konsultować wszystkie ważne działania.

Do rady zostali zaproszeni naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy wspierają MPK swoją wiedzą wynikającą z prowadzonych badań i analiz. Nieocenione jest również doświadczenie byłych prezesów MPK, którzy prowadzili spółkę przez wiele lat w różnych realiach. Istotne dla rady są także opinie miejskich aktywistów, którzy patrzą na komunikacją oczami pasażerów. 

- Jestem otwarty na wszystkie środowiska, które wyrażają konstruktywne opinie na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dzięki radzie mogę czerpać z doświadczeń i wiedzy tak różnych osób z wielu środowisk. Wszystkim nam zależy na wprowadzaniu jak najlepszych rozwiązań komunikacyjnych. Jestem przekonany, że podczas kolejnych spotkań urodzi się wiele cennych i pożytecznych pomysłów.

Eksperci z Politechniki zwrócili uwagę, że część planowanych zmian można testować w środowisku komputerowym przed ich wdrożeniem. Dotyczy to wielu aspektów funkcjonowania komunikacji, od organizacji ruchu, przez planowanie tras, rozkładów czy nawet zakup taboru.

- Rada Konsultacyjno-Doradcza pozwala na wymianę poglądów i opiniowanie nowych rozwiązań przez doświadczone osoby. Jest to bardzo dobry krok w stronę polepszania jakości usług transportu publicznego. Mam nadzieję, że uda nam się wdrożyć zmiany, które docenią mieszkańcy bo to dla nich pracujemy – mówi mgr. inż. Łukasz Wolniewicz z Politechniki Wrocławskiej.

Rada Konsultacyjno-Doradcza będzie się spotykać cyklicznie raz w miesiącu. Wśród jej członków są m.in.  były prezes MPK Władysław Smyk, Maciej Różański z Akcji Miasto, mgr. inż. Łukasz Wolniewicz oraz dr inż. Franciszek Restel z Politechniki Wrocławskiej, a także Błażej Zając z Porozumienia Wschód-Zachód.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.3.2020 11:49
piątek, 13.3.2020 18:32
czwartek, 27.2.2020 11:20
wtorek, 18.2.2020 16:40
piątek, 24.1.2020 10:04
piątek, 10.1.2020 15:31
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele