komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Mobilna stacji do dezynfekcji na Wittigowie

środa, 30.9.2020 15:17 , komentarze: 0 , odsłony: 165
kategorie artykułu:

Przy akademiku T-15 na Wittigowie stanęła mobilna stacja do dezynfekcji zbudowana przez naukowców i studentów z Politechniki Wrocławskiej we współpracy z firmą Polcamp.

– Urządzenie zostało zbudowane na bazie przyczepy, dlatego jest w pełni mobilne i łatwe w transporcie. Może być wykorzystywane nie tylko do dezynfekcji osób wchodzących na imprezy masowe, uczestników wydarzeń kulturalnych czy sportowych, ale także odwiedzających szpitale, szkoły czy zakłady pracy – wyjaśnia dr inż. Tadeusz Lewandowski z Wydziału Mechanicznego PWr, pełnomocnik dziekana ds. współpracy z gospodarką.

Po raz pierwszy stację zaprezentowano pod koniec sierpnia przed meczem piłkarskim Ślęza Wrocław – Ruch Chorzów. Tym razem stanęła ona w miasteczku studenckim i korzystają z niej studenci kwaterujący się w akademiku.

W projekcie zastosowano technikę zamgławianie wodą ozonowaną. Zarówno metoda, jak i stosowany środek są całkowicie bezpieczne i mogą być aplikowane bezpośrednio na ubranego człowieka, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń ciała ludzkiego.

Projekt jest pracą dyplomową Dawida Marchewki, studenta ostatniego roku niestacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Mechanika i budowa maszyn prowadzonym na Wydziale Mechanicznym. Student jest jednocześnie pracownikiem firmy Polcamp.

Stacja pozostanie na Wittigowie do czwartku

 

Wasze komentarze

środa, 14.10.2020 15:16
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele