komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 26 listopada 2020

Delfiny, Sylwestra

Mikrobiuro - czym jest i komu się opłaca?

poniedziałek, 26.10.2020 14:49
kategorie artykułu:

Proces rejestracji działalności gospodarczej zakłada spełnienie wielu formalności. Jedną z nich jest obowiązek wskazania siedziby dla Twojej firmy. Jest to jednocześnie kolejny wydatek, ponieważ najem biura wiąże się z wysokimi kosztami, które długoterminowo obciążają przedsiębiorców. Wyjściem z tej sytuacji są mikrobiura. Sprawdź, czy takie rozwiązanie opłaca się również Tobie. 

Coworking - alternatywa dla biura

Coworking to alternatywny model pracy biurowej, który już na dobre zakorzenił się w Europie, także w Polsce. Przestrzeń do wspólnej pracy najmują osoby z różnych grup zawodowych, a także niewielkie zespoły nowopowstałych firm, np. start-upy. W zależności od wybranego pakietu, obiekty coworkingowe dają możliwość korzystania z kompleksowego wyposażenia biurowego, tzn. wszelkich urządzeń, komputerów, drukarek, faksów itp. Jedną z opcji na użytkowanie przestrzeni coworkingowej jest mikrobiuro.

 

Mikrobiuro - dla kogo będzie najlepsze?

Mikrobiuro to miejsce w biurze coworkingowym dedykowane małym firm, które pojawiają się na rynku. Lokale są niewielkie, ale w pełni wyposażone. Dodatkowo firmy mogą często liczyć na obsługę recepcyjną oraz rejestrację siedziby firmy pod adresem mikrobiura. Coworking zapewnia także dostęp do kuchni oraz strefę wypoczynku. Bez problemu dopasujesz mikrobiuro Wrocław do potrzeb od 1 do nawet 10 pracowników. Biurka w mikrobiurze są wydzielone i przeznaczone wyłącznie dla osób z Twojej firmy. Wszystkie korzyści tradycyjnego biura oraz nowoczesnej idei coworkingu spotykają się w jednym miejscu. W cenę dostępu do przestrzeni biurowej wliczone są koszty eksploatacyjne, sprzątanie oraz ochrona i sale konferencyjne.

 

Najem biura

Na cenę najmu lokalu, który posłuży nam za biuro, wpływa wiele czynników. Istnieje kilka możliwości wyboru siedziby firmy. Możesz zdecydować się na lokal w budynku mieszkalnym, biuro w budynku komercyjnym lub biuro serwisowane. Każda z tych tradycyjnych opcji jest jednak kosztowna. Wydatek na lokal mieszkalny podyktowany jest kosztem czynszu najmu oraz dodatkowo kosztami eksploatacyjnymi, czyli opłatami za prąd, wodę, gaz oraz telefon i Internet. Biuro w centrum handlowo-usługowym może być wyposażone albo wymaga urządzenia od podstaw. Koszt najmu często jest powiększony o opłaty za parking, system alarmowy, czy monitoring. Biura serwisowane znajdujące się w biurowcach oferują opcję najmu full service, więc nie musisz się martwić o dodatkowe koszty, ale wiąże się to ze stałą wysoką ceną i koniecznością podpisania umowy na kilka lat. 

Wybór mikrobiura na siedzibę firmy oraz przestrzeń do pracy to idealne rozwiązanie, jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub zatrudniasz kilku pracowników. Koszty najmu są niskie, a wyposażenie spełnia wysokie standardy.  
wtorek, 24.11.2020 12:37
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele