komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

Mieszkanie Plus we Wrocławiu

piątek, 5.7.2019 17:00 , komentarze: 0 , odsłony: 412
kategorie artykułu:

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w uroczystości podpisania umowy na opracowanie dokumentacji projektowej osiedla przy ul. Kolejowej we Wrocławiu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Na 3 hektarowej działce położonej przy ul. Kolejowej powstanie osiedle, które pomieści blisko 500 mieszkań. Planowany termin rozpoczęcia budowy to czerwiec 2020 roku.

Pierwsze, wrocławskie osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Kolejowej na działce zakupione od Poczty Polskiej S.A.. Zgodnie z opracowaną koncepcją urbanistyczno-architektoniczną na ternie inwestycji powstanie 7 budynków, 5 i  7 kondygnacyjnych i 7 lokali handlowo-usługowych.

- Dziś stawiamy kolejny krok na drodze ku realizacji ważnego projektu jakim jest pierwsze osiedle z programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu. To program, który postawił  sobie bardzo ambitny cel – rozwiązać problemy mieszkaniowe średniozamożnych polskich rodzin, których nie stać na zaciągnięcie kredytu, a najem na komercyjnym rynku nie daje im poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji. Podpisywana dziś umowa zbliża nas do momentu, w którym także mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z oferty dostępnych cenowo mieszkań na wynajem – podkreślał uroczystości Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Zawarta pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a projektantami umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór.

Na Dolnym Śląsku w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 28 lokalizacji, których potencjał wynosi blisko 9 tysięcy mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez dolnośląskie samorządy.

Źródło: DUW

 

Wasze komentarze

niedziela, 14.7.2019 14:34
4
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele