Mieszkania do wynajęcia - jakie są trendy nieruchomości?

czwartek, 29.10.2020 09:17 373

Rynek nieruchomości prawie nigdy nie zwalnia, a nawet jeśli to daje odsapnąć interesantom tylko na chwilę, by szybko powrócić z nowymi inwestycjami. Bardzo dobrze ma się rynek sprzedaży nieruchomości, ale również wynajem mieszkań. Jakie trendy można zauważyć w tym sektorze rynku nieruchomości?

Choć coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup samodzielnego mieszkania to wciąż też nie brakuje osób, które takie inwestycje będą wynajmowały. Dzięki temu zarówno popyt, jak i podaż funkcjonujące, jako pojęcia równoważące się na rynku nieruchomości mają się dobrze, a potencjalni deweloperzy, mogą inwestować swój kapitał w nowe przedsięwzięcia. 

Spore zainteresowanie grupy inwestorów, którzy w zakupionych mieszkaniach upatrują szansę na stały dochód to także duże możliwości dla rozwoju miast. Im więcej inwestycji, tych planowanych i wdrażanych, tym większe szanse na zdobycie zatrudnienia w sektorze budowlanym.

I tak napędza się bardzo dobrze wiodący rynek nieruchomości, który w swoim zanadrzu ma naprawdę wiele do zaoferowania. Tymczasem, na przestrzeni ostatnich kilku lat oraz miesięcy, można wyodrębnić pewne trendy w wynajmie mieszkań w niektórych z województw oraz w mniejszych i dużych miastach Polski. Na co zwrócić uwagę i co mogą nam dać takie istotne kierunki rozwoju? 

Mieszkania do wynajęcia Wrocław - to wciąż jedna z najbardziej obleganych lokalizacji w dolnośląskim

Trudno odnaleźć na mapie południowej Polski miasto lepiej rozwinięte i chętniej odwiedzane niż Wrocław. Przybywają tu nie tylko zagraniczni goście, ale przede wszystkim studenci, a coraz częściej także młodsi licealiści, którzy w rozwijającym się Wrocławiu upatrują ogromne szanse na rozwój i dobrą pracę.

Oczywiście rzadko się zdarza, by podróżujący do Wrocławia Ci młodzi i nieco starsi, mieli na tyle sprecyzowane plany i potrzeby, a także możliwości, by od razu inwestować spory kapitał w określoną nieruchomość. To dlatego mieszkania na wynajem we Wrocławiu są jedynymi z najchętniej dobieranych opcji na przyjazne lokum.

W zauważonych trendach można zauważyć sporą tendencję do kierowania uwagi wynajmujących w stronę mieszkań małych, najczęściej osiągających powierzchnię całkowitą od 30-50 mkw. To całkowicie wystarcza, by zamieszkań w pojedynkę lub ze znajomym lub bliskim. W małym mieszkaniu ani nie ma dużych rachunków, ani też sporego czynszu. To ważne dla młodych, którzy już za kilka lat będą chcieli kupić własne mieszkanie, a teraz muszą na nie odkładać.

Jakie mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu znajdziesz najczęściej w top propozycjach? Zobacz: https://allegro.pl/kategoria/dolnoslaskie-wroclaw-116899

Jak prezentują się trendy w miastach ulokowanych niedaleko Wrocławia?

Tutaj sytuacja ma się już nieco inaczej. Mieszkania do wynajęcia w Legnicy to najczęściej lokale dwupokojowe o powierzchni mniej więcej 50 mkw: https://allegro.pl/kategoria/dolnoslaskie-legnica-116897 i nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem poszukujący wolnego lokalu to najczęściej rodziny z dziećmi lub młode małżeństwa, które jeszcze nie zdecydowały się na inwestycję w zakup nieruchomości.

Wystarczy przyjrzeć się kilku mieszkaniom do wynajęcia w Wałbrzychu, by odnieść bardzo podobne wrażenie: https://allegro.pl/kategoria/dolnoslaskie-walbrzych-116898. Taka sytuacja ma związek z aktualnym rozwojem miasta, a właściwie nie małą stagnacją, której nie sposób zauważyć. Młodzi, rozwijający się i inwestujący pieniądze, zdecydowanie bardziej wolą wyjechać do niedaleko oddalonego Wrocławia, by tam zaczerpnąć mnóstwa możliwości. W Wałbrzychu pozostają mocno zakorzenione z tym miejscem osoby starsze, ich dzieci, a także rodziny z dziećmi, dla których wyjazd to zbyt duże przedsięwzięcie. Wśród tych osób liczy się to, by wynajmowana inwestycja nie generowała zbyt wiele kosztów, a jednocześnie pozwalała na komfortowe zamieszkanie. Sprawdź, jakie mieszkania do wynajęcia w Wałbrzychu są aktualnie dostępne, a  szybko wyciągniesz podobne wnioski.